Tatlandırıcı Yerince Pancar Şekeri

Malatya Şeker Fabrikası’nda bu yılki kampanya tam hızıyla devam ederken, tatlandırıcı yerine pancar şekeri kullanılması istendi.

Tatlandırıcı Yerince Pancar Şekeri Malatya Haber

 Şeker İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Nuri Murat, özelleştirme kapsamından çıkarılan Malatya Şeker Fabrikası’nda bu yılki kampanya tam hızıyla devam ettiğini belirtip, “Bu yılki kampanyamız 70 gün sürecek ve 250 bin ton pancar işlenmiş olacak. Bugüne kadar yaklaşık 60 bin ton pancar işledik” dedi.

Tatlandırıcıların zararında da söz eden Nuri Murat, “Malatya Şeker Fabrikası’nda üretilen şeker bölgede marka halindedir. Üretilen şekerde pazarlama sorun yaşanmıyor. Geçen yılki şeker stokumuz erken bitti. Bu yıl da pazarlamada sorun yaşamayacağımızı ümit ediyorum” diyerek, kovada gösterdiği tatlandırıcının kimyasallar nedeniyle yıllardır aynı şekilde durduğunu gösterip, vatandaşlara şeker pancarı şekeri kullanmaya tavsiye etti.

Murat, “Nişasta bazlı tatlandırıcıları vatandaşlar kullanırken dikkat etsin. Bir tarafta yüzde 100 doğal şeker, diğer tarafta ise kimyasallarla desteklenmiş nişasta bazlı şekerler . Vatandaşlar doğal olanı tercih ederse, sağlıkları için iyi olur” ifadelerini kullandı.

Bu arada, ürettiği pancarı Malatya Şeker Fabrikası’na getiren bir üretici ise, uzun kuyruklara çözüm bulunmasını isteyip, “Eğer alın terimizin karşılığı verilirse pancar ekmeyi sürdürürüz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 649
Bu Ay : 6629
Toplam : 6629

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom