2 Gün İş Bırakma Eylemi Yaptılar

Eğitim Sen üyesi öğretmenler, Kobani’ye destek ve yapılan saldırıları kınamak için 2 günlük iş bırakma eylemi yapıyor.

2 Gün İş Bırakma Eylemi Yaptılar Malatya Haber

Eğitim Sen Malatya Şubesi üyeleri, sendika binası önünde toplanıp, PTT binası önüne gelerek, burada basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını okuyan Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Tarık Kaya, İŞİD’in Kobani saldırılarını kınadıklarını belirterek, “Ortadoğu'da yıllardır emperyalistler tarafından desteklenen ve Ortaçağ karanlığının 21. yüzyıldaki en acımasız temsilcisi olan eli kanlı İŞİD çetelerinin Koban'ye yönelik saldırıları yoğunlaşmış, binlerce insana yeni bir katliam tehlikesi ile karşı karşıya bırakılmıştır. Yüzyıllardır bir arada kardeşçe yaşayan farklı kimlik, inanç ve mezhepten halkları karşı karşıya getirme politikalarının somut bir ürünü olarak ortaya çıkan IŞİD, bugüne kadar yüzlerce insanı canice öldürmüş, malum halkları kıyımdan geçirmiş, kendisine biat etmeyen herkesi katletmiştir” ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin dört bir yanında Kobani direnişine sahip çıkan halka silahlarla, satırlarla ve gaz bombalar ile saldırarak 14 kişinin ölümüne, yüzlerce kişinin yaralanmasına neden olmuştur” diyen Tarık Kaya, “Türkiye'de 1990'lı yıllardan bu yana ilk kez 6 ilde ve 15 ilçede sokağa çıkma yasağı ilan edilerek, yeni bir Olağanüstü Hal (OHAL) uygulamasına gidilmiştir” şeklinde konuştu.

“İnsanlığın geleceği için direnenler yalnız değildir” diyen Kaya, “IŞİD saldırıları ve katliamlan karşısında tüm insanlık yeni bir sınavla karşı karşıyadır. Günlerdir insanlık için, halkların geleceği için direnen Koban halkı, hepimiz için, tüm insanlık için direnmektedir. Kobannin savunulması, aynı zamanda insanlığın en temel değerlerinin, eşitlik, özgürlük, barış ve kardeşliğin savunulması demektir. 

Eğitim ve bilim emekçileri olarak Kobane'de yaşanan insanlık dramı karşısında sessiz ve tepkisiz kalmamalıyız. Sadece Kobane'yi değil, insanlığın en temel değerlerini savunduğumuzu göstermek için, bir kez daha savaş politikalarının ağır bedelini ödememek için 8-9 Ekim tarihlerinde iki gün tüm Türkiye çapında iş bırakıyoruz. IŞİD barbarlığına ve emperyalist planlara karşı tüm eğitim ve bilim emekçilerini, halkların kardeşliği ı için seferberlik ruhuyla dayanışmaya ve mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 105
Bu Ay : 6085
Toplam : 6085

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom