Hayvancılığın Arttırılması Gerekiyor

Malatya İli Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, üreticiler için yeni destek ve projelerin hayata geçirildiğini ifade ederek, üreticilerin desteklerden yararlanmak için müracaatlarını sürdürdüğünü söyledi.

Hayvancılığın Arttırılması Gerekiyor Malatya Haber

Hayvan üreticilerinin desteklerden yararlanmaları için bilgilendirme çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, "Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın her yıl vermiş olduğu desteklemelere müracaatlar devam ediyor. Bizlerde konuyla ilgili olarak saha çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda üreticilerimizi bilgilendirmek için toplantılar yapıyoruz. Şuanda 100'ün üzerinde müracaat var. Yetiştiricilerimiz müracaatlarını sürdürüyor. Süreç devam ettiği için bilgilendirme çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.

"ANKET YAPIP, SORUNLARI TESPİT EDİYORUZ"

Akın, hayvan üreticilerinin sorun ve isteklerini yaptıkları anketlerle tespit ettiklerini dile getirdi.
Üreticilerin sorunlarına çözüm bulmak amacıyla saha çalışmalarına devam ettiklerini de dile getiren Akın, "Üreticilerimize yönelik 10 soruluk bir anket yapıyoruz. Geçmişte de 22 soruluk bir anketimiz olmuştu. Genelde sahada yaşanan sıkıntılar ve yapılması gerekenlerle alakalı anketler yapıyoruz. Yetiştiricilerimize ulaşıp, bire bir bu anketi dolduruyoruz. Sorun ve istekleri de gerekli yerlere iletiyoruz" ifadelerini kullandı.

"HAYVAN POTANSİYELİMİZ ÇOK DÜŞÜK"

Akın, Malatya'da hayvan potansiyelinin artırılması gerektiğini de belirterek, şunları söyledi: "Çevre şehirlere baktığımızda, Malatya'daki hayvan potansiyelimiz düşük. Ama yıllara baktığımız zaman, özellikle birlikte kurulduktan sonra kısmen her yıl yüzde 3 ila 5 arasında bir artış oluyor. Ama bizim bu sayıyı çok artırmamız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü Malatya'daki özellikle mera ve yaylalarımız buna müsait. Bu noktada da devletimiz gerekli destekleri veriyor. İştirakçilerin bu işe bir an önce müdahil olması ve mevcut hayvancılığı bırakanlar varsa tekrardan hayvancılığa başlaması noktasında da çalışmalar yapıyoruz."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 272
Bu Ay : 3716
Toplam : 3716

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom