CHP İl Teşkilatı'nda Bayramlaşma

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Teşkilatı'nda, Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni düzenlendi.

CHP İl Teşkilatı'nda Bayramlaşma Malatya Siyaset

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın da katıldığı bayramlaşma töreninde konuşan CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Malatyalıların ve partililerin Kurban Bayramını tebrik etti.

Kiraz, bayramların Türk kültüründe önemli bir yerinin olduğunu ifade ederek, birlik beraberlik duygularının gelişmesinde, barış ortamının oluşmasında bayramların önemli bir rol oynadığını dile getirdi.

CHP'nin büyük bir aile olduğunu kaydeden Kiraz, "Bugün aile içi ve dostlarımızla bir bayramlaşma yapıyoruz. Bu aile içi bayramlaşma kapsamında bizimle birlikte olan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Kiraz, bayramın dünyaya ve Ortadoğu'ya barış getirmesini temenni ederek, "Her bayramda, 'sıkıntımız daha az olsun, önümüzdeki günlere bakışımız daha umutlu olsun' diyoruz. Ama maalesef bu bayramda da bir savaşın gölgesinde bu bayramı geçiriyoruz. Ortadoğu'da kan ve gözyaşı var. Belki bir belirsizliğe sürüklenerek, tezkere meclisten geçirildi. Bu tezkere çerçevesinde de belki önümüzdeki günlerde sınırlarımızda bizlerde komşularımızla ciddi sıkıntılar yaşayacağız" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise, Malatyalıların Kurban Bayramını tebrik etti.
Ağbaba, "Herkesin Kurban Bayramını en içten duygularımla kutluyorum. Umuyorum ki, önümüzdeki dönemlerde çok daha mutlu bayramlar geçiririz. Tabi maalesef ülkemizin bulunduğu coğrafyada kan akıyor.

Her gün çocuklar öldürülüyor. 10-12 yaşında çocuklar kaçırılıp, köle pazarında satılıyor. Türkiye'nin komşularının tamamında kan akıyor. Komşularımızın tamamında mezhep ve etnik kavgalar var. Suriye'sinden Irak'ına, Libya'sından Mısır'ına kadar Ortadoğu coğrafyası maalesef kan gölüne dönüşmüş durumda" diye konuştu.

CHP HEYETİ TÜRKMENLERİN YANINA GİDECEK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Türkiye'nin bir savaşa girmemesi için gerekli mücadeleyi vereceklerini ifade ederek, gelecek hafta Irak'ta yaşayan Türkmenlerin yanında giderek, onların acılarını paylaşacaklarını söyledi. 

Partisinin Malatya'daki bayramlaşma törenine katılan Ağbaba, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Ağbaba, Türkiye'nin bir savaşa girmemesi için gerekli mücadeleyi vereceklerini kaydederek, "Türkiye Cumhuriyeti'nin önemini ve kıymetini bir kez daha hepimizi bilmesi gerekiyor.

Özellikle laik, demokratik cumhuriyetin ne anlama geldiğini, laikliğin nasıl bir işlev gördüğünü yanı başımızdaki komşularımıza bakarak anlayabiliriz. Hepimizin laik, demokratik cumhuriyete sahip çıkması gerekiyor. Ve hepimizin o cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk'e bir kat daha saygı göstermesi gerekiyor. Mustafa Kemal Atatürk'ün kurmuş olduğu laik cumhuriyet, bugün Türkiye'deki insanların barış ve kardeşçe yaşamasını sağlıyor. Biz bunu anlatmaya devam edeceğiz. Türkiye'nin bir savaşa girmemesi için, Türkiye'nin böyle bir kavganın içerisinde olmaması için her türlü mücadeleyi vereceğiz. Herkes bilmeli ki, Türkiye'de yaşayan her yurttaş eşittir. Kimsenin birbirinden üstün bir tarafı yoktur" şeklinde konuştu.

"NEREDE ZULÜM VE HAKSIZLIK VARSA ONUN KARŞISINDAYIZ"

CHP olarak zulmün ve haksızlıkların karşısında olduklarını dile getiren Ağbaba, "Nerede bir zulüm, nerede bir haksızlık varsa, hiç ayrım yapmadan orada oluyoruz. Türkiye'de son 3,5 yılda nerede bir olay olmuşsa hep orada olduk. Erzurum'da donan çocukların yanında biz vardık.

Pozantı'da tecavüz edilen çocukların yanında biz vardık. Çaycuma'da çöken köprünün altında kalan insanlarımızın yanında biz vardık. Elbistan'da maden ocağında kalan insanların yanındaydık. Soma'da ölen 301 insan için oradaydık.

Geçtiğimiz günlerde IŞİD katillerinden kaçan Ezidi insanların yanındaydık. Yine geçtiğimiz hafta oluşturduğumuz heyetle, CHP'li belediyelerin çok yoğun çabası ile Suruç'ta, Kobani'de bulunduk. Önümüzdeki haftalarda da hiç kimsenin görmediği, el atmadığı, dünyada hiç kimsenin sahip çıkmadığı bir topluluk olan ve Irak'ta yaşayan Türkmenlerin yanında yer alacağız. Onların acılarını paylaşacağız. Yaşamlarının devam edebilmesi için katkıda bulunmaya çalışacağız" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 786
Bu Ay : 4343
Toplam : 4343

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom