Kurslarla Meslek Öğretiliyor

Malatya’nın Darende İlçesi Kültür Sanat Derneği tarafından İçişleri Bakanlığı Dernek Dairesi Başkanlığına sunularak destek sağlanan proje kapsamında kurslara ilgi devam ediyor.

Kurslarla Meslek Öğretiliyor Malatya Haber

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile müşterek yapılan kurslar sonucu bu güne kadar 100 kadın kursiyer sertifika aldı. 

Dernek Başkanı Ahmet Ölçer, yaptığı açılamada, “Kaynak sağladığımız projemiz ile ilçemizin çeşitli yerlerinde ahşap yakma, hediyelik eşya yapımı, ekolojik bebek yapımı, Takı tasarım ve kayısı paketleme kursları açarak yaklaşık 100 kursiyere eğitimler sunduk. Başarı kazanan kursiyerlere sertifikalarını verdik. Bu proje kapsamında açmış olduğumuz kurslarla kadınlarımızın el becerilerini artırmalarını, öğrendikleri ile aile ekonomilerine katkıda bulunmalarını ve boş zamanlarını değerlendirmelerini amaçladık” dedi.

Proje kapsamındaki Kayısı Paketleme kursu, Balaban Mahallesindeki Japonya Büyükelçiliği tarafından yapılan Kadın Beceri Merkezinde açıldı. 20 kursiyerin devam ettiği kursta, pazarlamada önemli bir faktör olan paketleme teknikleri öğretiliyor. Balaban Mahallesindeki Japonya Büyükelçiliği tarafından yapılan Kadın Beceri Merkezi ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere ilçeye gelen Büyükelçilik Uzmanları, kurslarla ilgili bilgi aldı. Japonya hükümetince Darende’de yapılan yatırımın amacına ulaşmasının çok sevindirici olduğunu söyleyen uzmanlar Darende’den çok iyi izlenimlerle ayrıldıkları belirttiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 868
Bu Ay : 2397
Toplam : 2397

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom