Minikler İçin Kur'an Kursu Açıldı

Malatya’da ilk kez 4-6 yaş çocuklara yönelik Kur’an Kursu açıldı.

Minikler İçin Kur'an Kursu Açıldı Malatya Eğitim

Malatya merkez ilçe Yeşilyurt Hacı Abdi Mahallesi Muhlis Efendi Kur’an Kursu açılışına, Kaymakam Nesim Babahanoğlu, İl Müftüsü Ümit Çimen, Yeşilyurt ilçe Müftüsü Mehmet Çınar, Diyanet Sen Malatya Şube Başkanı Refik Metin, ilgili ve yetkililer katıldı.

Açılışta konuşan İl Müftüsü Ümit Çimen, “Diyanet İşleri Başkanlığımız son yıllarda Kur’an kurslarında büyük atılım başlattı. Her seviyede insanımıza ulaşmanın ideali amacı içerisindeyiz.Kur’an kurslarında yaş haddi kalktı. 4-6 yaş grubuna yönelik çocuklara Kur’an Kursları açılıyor” dedi.

Çimen, “Çocuklarımız ve gençlerimizin karınlarını doyurduğumuz gibi onların zihin ve kalplerini de beslemeliyiz. Bizim inancımızda, anne ve babaların çocukları üzerinde hakları olduğu gibi, çocukların da anne ve babaların üzerinde hakları vardır. Çocuklarımıza en büyük mirasımız, onların güzel ahlakla yetiştirilmesidir. Bu da küçük yaştan itibaren Kur’an ve dinini öğretilmesi ile sağlanır” dedi.

Çimen, Malatya’da ilk kez açılan 4-6 yaş çocuklara yönelik Kur’an Kursu’nun hayırlı olması temennisinde bulundu. Müftü Çimen’in konuşmasından sonra kurdele kesip açılış yapıldı. Yetkililer daha sonra çocuk öğrenci sınıfını gezdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 2
Bugün : 110
Bu Ay : 4476
Toplam : 4476

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom