Her Şey Sağlık İçin

Malatya'da yaşlılar, sağlık için yürüyüş yaptı.

Her Şey Sağlık İçin Malatya Yaşam-Sağlık

Battalgazi Ulu Cami önünde başlayan yürüyüş, Sanat Sokağına kadar devam etti. Yürüyüş, tekrar Ulu Camii'nin önünde sona erdi. Yaşlıların heyecanları ve yürüme istekleri, etkinliğe katılan sağlıkçıları memnun etti.

Düzenlenen etkinlikle ilgili açıklamada bulunan İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener, Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla 'Yaşlılarımızla Yürüyoruz D Vitamini Depoluyoruz' temalı yürüyüş etkinliğini düzenlediklerini ifade etti.
Yaşlıların, Dünya Yaşlılar Günü'nü kutlayan Şener, "Malatya Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak, Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle Sağlık Bakanlığı ve Halk Sağlığı Kurumu olarak 'Yaşlılarımızla Yürüyoruz D Vitamini Depoluyoruz' temalı yürüyüş etkinliği düzenledik. Özellikle yaşlılarımızın kemik sağlığını konu edindik" dedi.

Şener, kemik sağlığında özellikle yaşlıların hareket etmelerinin önemli olduğunu kaydederek, "Yaşlıların hareket etmeleri ve güneşli havalarda günde en az 30 dakika yürümelerini öneriyoruz. Yaşlılıkta tabi ki hareket kısıtlılığı oluyor. Bir kenarda oturup, tamamen sedanter bir hayat yaşadıkları için kemik sağlıkları da tehlikede oluyor. Kemik sağlıklarını korumak için D vitamini almaları gerekiyor. D vitamini de, maalesef sadece aldığımız gıdalarla yeterli olmuyor. Bu ancak vücut gereksiniminin yüzde 10'unu karşılayabiliyor.

Yüzde 80 ila 90 oranında güneşten faydalanmak gerekiyor. O nedenle yaşlılarımızın güneşli havalarda en az 30 dakika yürümelerini öneriyoruz. Bizlerde bu konuda farkındalık oluşturmak için ve bu konuya dikkat çekmek için bu etkinliği düzenledik" şeklinde konuştu.

Yürüyüşe katılan yaşlılar ise, etkinliği düzenleyen İl Halk Sağlığı Müdürlüğüne teşekkür ettiler. Ayrıca yürüyüşe karılan yaşlılara, sağlıkçılar tarafından karanfil takdim edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 95
Bu Ay : 4524
Toplam : 4524

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom