Doğanşehir Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya’nın Doğanşehir İlçe Danışma Kurulu toplantısı yapıldı.

Doğanşehir Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı Malatya Haber

Partinin ilçe teşkilatında gerçekleştirilen toplantıya CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Doğanşehir İlçe Başkanı Ali Uçar, il ve ilçe yöneticileri, eski belediye başkanları, eski ilçe başkanları, muhtarlar ve partililer katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Ali Uçar, ilçe danışma kurulu toplantılarının önemine değinerek, göreve geldikleri ilk günden itibaren bu toplantıları yapmaya devam edeceklerini kaydetti. Uçar, ilçe örgütünün çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Daha sonra söz alan CHP İl Başkanı Enver Kiraz ise , Doğanşehir’in ve Malatya’nın bir çok sorunu olduğunu ve her geçen gün bu sorunların ağırlaştığını belirterek, “Doğanşehir’de üretilen pancar üretimi yok olma noktasına geldi. Don felaketinin kayısı ve elmayı bitirmesi ve üreticilere destek verilmemesi, Doğanşehir’i yoksulluğa mahkum etmiştir” dedi.
Eğitim sisteminin yap-boz tahtasına döndüğünü belirten Kiraz, sözlerine özetle şöyle devam etti: 

“Eğitim yılının başlamasının üzerinden 3 hafta geçmesine rağmen halen çok sayıda öğrenci hangi okula gideceğini bilememektedir. Ortaya koydukları sistemle öğrencilere ya İmam Hatip’e gidin veya evinizde oturun denilmektedir. Eğitim emekçileriyle sık sık bir araya gelerek sorunları kamuoyuyla paylaşıyoruz.”

Sadece eğitim alanında değil, ekonomik, sosyal ve hukuksal alanda Türkiye’nin her geçen gün geriletildiğini ifade eden CHP İl Başkanı Enver Kiraz, “Geldiğimiz bu noktada, AKP’nin hem iç hem de dış politikada sınıfta kaldığını artık tüm toplum net bir şekilde görüyor. Yaşanılanları CHP olarak halkımıza anlatmaya devam edeceğiz. Halkın iktidarını kurmak için her zamankinden daha çok çalışacağız” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 233
Bu Ay : 7030
Toplam : 7030

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom