Öğretmen Eksikliği Eyleme Sürükledi

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde bir okuldaki öğretmen eksikliği, öğrenci ve veliler tarafından protesto edildi.

Öğretmen Eksikliği Eyleme Sürükledi Malatya İlçe

Doğanşehir’in Gövdeli Mahallesi’nde bulunan Gövdeli Ortaokulunda kadrolu öğretmenlerin başka okullara gönderilmelerini protesto eden öğrenci velileri, okul müdüründen konunun çözümünü istedi. 30 kadar öğrenci velisi okulda sorunun çözülmesi için beklemeye başladı. Öğrenciler ise, ‘öğretmen istiyoruz’ şeklinde slogan attı. Daha sonra okula gelen ilçe Milli Eğitim Müdürü Caner Güler, yetkililerle bir süre görüştü. Görüşmeden bir sonuç alamayan öğrenci velileri okul önünde bir basın açıklaması yaptı.

Öğrenci velilerinden Mustafa Konak, “Burada öğrencilerimiz öğretmensiz okula gelip gidiyorlar. Okul idaresi bize öğretmen olamadığını, bilhassa sınıf öğretmeni olmadığını söylüyorlar. O zaman çağrıda bulunuyoruz. Senede 3 kez öğretmen değiştiriyoruz. Dersleri boş geçmesin diye derse giren öğretmenler de sadece kitap okuyun diyorlar. Çocuğumuz eve geliyor. Ödevlerini sorduğumuzda ‘öğretmenimiz kitap okuyun’ dediğini söylüyorlar. Bizim çocuklarımız kaliteli bir eğitimi hak etmiyorlar mi ki bize öğretmen verilmiyor.

Çocuğumuz evde dursun biz de kitap okumasını söyleriz. Kendi kadrolu öğretmenlerimiz başka yerlere görevlendirme ile gidiyor. Bize de ücretli öğretmen gönderiliyor. Çocuklarımız bir öğretmene alışmadan yeni öğretmen geliyor. Burada kadrosu olan öğretmenlerimiz ya buradan gitsinler, ya da görev yerlerine dönsünler. Yerleri boş olmadan devlet yeni öğretmen göndermiyor. Milli eğitimden isteğimiz ya öğretmenlerimizi versinler ya da biz öğretmen olmadan çocuklarımızı okula göndermeyeceğiz. Bizim çocuklarımız kaliteli eğitime layık değil mi?” diye sordu.

Veliler daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner Güler ile yaptıkları görüşmelerde çözüm olmaması üzerine çocuklarını okuldan alarak ayrıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 931
Bu Ay : 4729
Toplam : 4729

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom