Darende'de Kan Bağışı Yapıldı

Malatya’nın Darende ilçesinde Malatya Kızılay Kan Toplama Merkezi tarafından Cumhuriyet alanında kurulan mobil kan bağış tırına Darendeli vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler.

Darende'de Kan Bağışı Yapıldı Malatya İlçe

İlçe Kaymakamı Bünyamin Kuş ve Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser'de kan bağışında bulundu.
Burada bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Bünyamin Kuş, “Kan vermenin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Türk Kızılay'ımız ilçemizde bağış kabul ediyorlar, Darende bu işin önemini bilen bir yer. Biz Kızılay yetkililerine de teşekkür ediyoruz. Bizler de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada elimizden gelen katkıyı sunmaya çalışacağız” dedi.

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser se konuşmasında, “Ben de bir hekim olarak kan bağışının ne kadar önemli bir görev olduğunu mesleğim boyunca yaşadım, bunun tüm hemşerilerimizin de bilincinde olduğunu biliyorum. Darende’miz bağış konusunda gayet bilinçli ve Kızılay'ımıza destek vermektedir. Şimdi burada genç sağlık meslek lisesi öğrencilerini görüyorum ve mutlu oldum. Ben de 1968 de sağlık meslek lisesine başladığımda bu gençler gibi heyecanla azimle başladım bugünde onlarla bir arada olmak beni çok mutlu etti. Biz belediye olarak Kızılay'ımız ın her zaman yanında ve destekçisiyiz, kendilerine de tüm hemşerilerim adına teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kızılay Malatya Kan Merkezi görevlilerinden Ferhan Altunbaşak ise, “Kızılay olarak 3 ayda bir Darende ilçemize geliyoruz, yıl ortalaması Darende'de 800 - bin ünite kan bağışı almaktayız. Bize bu çalışmalarımızda destek veren Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığımıza duyarlı Darendelilere kurumum adına, bağışlanan kanları ulaştırdığımız hasta ve yakınları adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Darende Kızılay Şube Başkanı Mustafa Kızmaz ise, “İlçemiz Kızılay’ımıza her zaman kan bağışında yoğun destek vermektedir, bir kan üç can sloganıyla tüm halkımızı bağışları artırarak devam ettirmelerini diliyorum” dedi
Konuşmaların ardından Türk Kızılay’ı tarafından ilçe Kaymakamı Bünyamin Kuş ve Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser'e plaket takdim edilirken, çalışmalarda kurumu destekleyen Sağlık Melek Lisesi ve Anadolu Öğretmen Lisesi müdür ve öğrencilerine birer teşekkür belgesi verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 687
Bu Ay : 6771
Toplam : 6771

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom