Camii Bitimi için Yardım Bekleniyor

Malatya merkezde inşaatı devam eden Abbas Efendi Camii’nin biran önce tamamlanıp ibadete açılması için maddi yardıma ihtiyaç olduğu bildirildi.

Camii Bitimi için Yardım Bekleniyor Malatya Haber

Nuriye Mahallesi Mimar Sinan Caddesi civarında bulunan eski caminin yıkılarak yerine yenisini yaptırmaya başlayan Abbas Efendi Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği, bölgede ihtiyaç olan caminin biran önce ibadete açılması için hayırseverlerden yardım bekliyor.

Abbas Efendi Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahmet Aydın, önümüzde Kurban Bayramı olduğunu, mahalle sakinlerinin hiç yoksa kurban derilerinin camiye bağış yapmalarını isteyerek, “1993’de derneği kurduk. Camiyi bu duruma kadar getirdik. Şuan yardıma ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

Abbas Efendi Camii eski din görevlisi Bahri Gezel ise, “Cami ihtiyaca cevap vermiyordu. Özellikle Cuma ve bayram namazlarında, yazın sıcakta, kışın ise yağmurda karda dışarıda namaz kılınıyordu” diyerek, ayrıca Kur’an kursu da yapılacağını kaydetti.

Cami cemaatinden Cengiz İnci de, camide aynı anda 500-600 kişinin namaz kılabileceğini belirterek, “Bu camiden mahalle halkı ve buradaki esnaflar yararlanacak” dedi. İnci, camiye katkıda bulunmak isteyenlerin, gerek banka hesabına gerekse cami dernek başkanına makbuz karşılığında para verebileceğini söyledi.

Abbas Efendi Camii’ye yardım yapmak isteyenlerin Vakıfbank, TR87 0001 5001 5800 7301 5446 57 numaralı hesaba para yatırmaları istendi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 11
Bu Ay : 1540
Toplam : 1540

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom