Pediyatri Okulu Tamamlandı

Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalının yılda iki kez periyodik olarak düzenlediği Pediyatri Okulu etkinliği tamamlandı.

Pediyatri Okulu Tamamlandı Malatya Eğitim

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı ve Türk Neonatoloji Derneği işbirliğiyle 3 gün düzenlenen "Pediyatri Okulu II. Yenidoğan Sınıfı" etkinliği, Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Açılışta konuşan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünsal Özgen, tıbbi uygulamaya nitelik kazandıran bu tür bilimsel toplantıların önemini ve mezuniyet sonrası eğitime olan katkısını vurguladı.

Türkiye'nin farklı eğitim merkezlerinden 27 akademisyen neonatoloji uzmanının eğitici olarak katıldığı II. Yenidoğan Sınıfı'nda, pediyatri asistanı ve uzmanı 72 kişiye üç gün boyunca Neonatolojinin temel dersleri anlatıldı ve toplantının son gününde Temel Mekanik Ventilasyon Kursu verildi.

Bilimsel toplantının gala yemeği Kalegöl Otel'de verildi.

Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünsal Özgen, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hamza Karabiber ve pediyatri öğretim üyeleri tarafından konuk konuşmacılara bilimsel katkıları nedeni ile plaket ve teşekkür belgesi takdim edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 852
Bu Ay : 15028
Toplam : 15028

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom