Uçurtma Şenliği İlgi Gördü

Malatya’da düzenlenen “Uçurtma Şenliği” ilgi gördü.

Uçurtma Şenliği İlgi Gördü Malatya Kültür-Sanat

6. Uluslararası Kervansaray Buluşması “Melita’dan Battalgazi’ye Tarih-Arkeoloji-Kültür-Sanat Günleri” etkinliği kapsamında “Uçurtma Şenliği” yapıldı. Battalgazi Belediyesi tarafından temin edilen uçurtmalara, çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

Orduzu Pınarbaşı Mişmiş Park Fuar Alanı’nda gerçekleştirilen Uçurtma Şenliği’ne, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Şanal Tosun, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcıları Abdulvahap Şerefhanlı, Mustafa Sayın, belediye birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş çocukları ile birlikte katıldı.
Burada konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 6. Uluslararası Kervansaray Buluşması “Melita’dan Battalgazi’ye Tarih-Arkeoloji-Kültür-Sanat Günleri” etkinliği kapsamında “Uçurtma Şenliği” düzenlediklerini belirterek, etkinliğe çocukları ile birlikte katılan ailelere teşekkür etti.

Başkan Gürkan, “2 günden beri Malatya, kültür yağmuru içinde geçmekte. Bu etkinliklere hemşerilerimizin, sivil toplum örgütleri ve devletimizin yakın ilgisinden ve desteğinden dolayı teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın bu etkinliklere içtenlikle katılmaları bizleri son derece memnun etmektedir. Malatya, kültürel etkinliklere susamış, Malatya sosyal etkinliklere susamış. Bundan sonra bu tür etkinlikleri vatandaşlarımızla birlikte icra etmeye çalışacağız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Uçurtma Şenliği’ne katılanlar, uçurtmaları ile şenliğe renk kattılar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 572
Bu Ay : 5462
Toplam : 5462

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom