Kurban Pazarında Sahte Para Uyarısı

Yaklaşan Kurban Bayramı münasebetiyle hayvan pazarlarında hareketlilik yaşanırken, Emniyet Müdürlüğü de vatandaşları sahte paraya karşı uyarıyor.

Kurban Pazarında Sahte Para Uyarısı Malatya Asayiş

 Malatya’nın Darende ilçesinde de kurulan pazarda vatandaşlar kurbanlık hayvanlarını almaya başladı. Yoğun para alışverişinin yaşandığı bu günlerde İlçe Emniyet Müdürlüğü de vatandaşları sahte paraya karşı uyarıyor.

Hayvan pazarında alıcı ve satıcılarla bir araya gelen İlçe Kaymakamı Bünyamin Kuş ve İlçe Emniyet Müdürü Arif Köse vatandaşları sahte para konusunda uyardı. Vatandaşlara broşürlerle bilgilendirme yapılırken, ayrıca sahte para tespit eden birer de kalem hediye edildi.

Burada konuşan Kaymakam Kuş, “İlçemizde Kurban Bayramı münasebetiyle kurbanlık satışları başlamış bulunmakta. Bizler de İlçe Emniyet Müdürlüğümüzle birlikte para alışverişinin yoğun olduğu bu günlerde vatandaşlarımızı uyarmak adına bir çalışma yaptık. Onlara bu konuda bilgiler veriyor ve dağıttığımız sahte para tespit eden kalemler ile bu tür olaylardan korunmalarını sağlıyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 280
Bu Ay : 4681
Toplam : 4681

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom