Mazlum Der'den İsrail Tepkisi

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (Mazlum Der) Malatya Şubesi yönetim kurulu üyesi Kaya Gümüşel, “İsrail in bu cüretkarlığı bir kez daha sorgulanmalı ve hesabı er geç görülmelidir” dedi.

Mazlum Der'den İsrail Tepkisi Malatya Siyaset

 Dernek binasında, dernek yöneticileri Mehmet Karaman ve Ömer Kılıç ile birlikte basın açıklaması yapıp İsrail’in zulmünü dile getiren (Mazlum Der) Malatya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Kaya Gümüşel, “Dünya kamuoyunun gözleri önünde Filistin halkına yapılan zulme bir kez daha dikkatlerinizi çekmek istiyorum.

Zalim siyonizm ve eli kanlı İsrail yönetimi her geçen gün cepheyi genişletme zulmü artırma yönünde bir adım daha atmaktadır. İşkencede, adam öldürmede hiçbir kural tanımayan eli kanlı yönetim adeta çıldırdı. Her yeni gün bir bahane ederek saldıran siyonizm aynı zamanda bir sonraki saldırının zeminini oluşturmak içinde planlı hareket etmektedir” ifadelerini kullandı.

“Son günlerde iyice azgınlaşan terör devleti İsrail ramazan ayında en kanlı saldırılarını yapmaktan çekinmemiştir.

üslümanların kutsallarına saldırmakta sınırları iyice zorlamaya başladı. Müslümanların ilk kıblesi olan Mescidi Aksa'ya saldırılarını yoğunlaştırmıştır. Buraya giren Müslüman cemaate yeni baskılar, yeni kısıtlamalar getirmiştir. Zulüm o kadar ileri düzeye ulaştı ki adeta erkek cemaat mescidi aksaya giremiyor; Kutsal Mekan’ın nöbetini kadınlar devam ettirmektedir. Müslüman kadınlara en kutsal mekanlarda zulüm devam etmekte, işkence sınırsız devam etmektedir. Ey İslam Alemi! Arap dünyası! Müslümanlar! bunun hesabını nasıl vereceğiz?” diye soran Gümüşel açıklamasını şöyle tamamladı:

“Bir buçuk milyar Müslüman’ın yaşadığı yeryüzünde bir avuç denen İsrail in bu cüretkarlığı bir kez daha sorgulanmalı ve hesabı er geç görülmelidir. Sözde demokrasi havarileri, insan hakları kuruluşları durumlarını bir kez daha gözden geçirmeli, dibe vurmuş imajlarını düzeltme yönünde harekete geçmelidirler. Tam bir itaatle İsrail’ in zulmüne her seferinde sınırsız desteğini esirgemeyen Amerika ve Avrupa ülkeleri bu tutumlarını bir kez daha gözden geçirmeli, mazlumun ah-ı sadece zalimi değil zulme sessiz kalanlar ve destek verenleri de sarar, bu unutulmamalı.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 195
Bu Ay : 6992
Toplam : 6992

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom