DES'ten Atamalara Tepki

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Malatya İl Başkanı Veysel Fırat, “Devletin makama verdiği yetki, başkalarının ipoteki altında olamaz” dedi.

DES'ten Atamalara Tepki Malatya Siyaset

 DES Malatya İl Başkanı Veysel Fırat, yaptığı açıklamada, okul müdürleri ataması konusuna temas ederek bu konuda Eğitim Bir Sendikası’nı suçladı.

“6528 sayılı kanun değişikliği ile 4 yılını dolduran müdürler değerlendirilerek 129 müdür 75 puan altı alarak müdürlük görevleri sona erdi. Bu 129 müdür ya kendi okullarında ya da başka okullarda öğretmenlik yapmaya devam etmekteler. Çünkü 6528 sayılı kanun ve akabinde çıkan yönetmelik bunu gerektiriyordu” dedi.

Fırat, “Ancak bu kanun uygulayıcılar tarafından eğitim kurumlarının huzurunu kaçıracak şekilde, adamına göre, keyfi olarak oldu bittiye getirilerek kul hakkı yenerek uygulanmaktadır. Devletin makama verdiği yetki, başkalarının ipoteki altında olamaz" diye konuştu.

Malatya Milli Eğitim yetkililerine de seslenen Fırat, daha sonra şunları belirtti: 

“Bu imajı düzeltmeniz ve Malatya’da eğitim seviyesini yükseltmeniz lazım. Asıl olan kanun ve yönetmelikler çerçevesinde adaletle hükmetmek, herkese eşit mesafede durmaktır. Böyle olmazsa devletin temeline dinamit koymuş olursun. Ve o dinamit her zaman elinde patlar. Devlet baki kalır.

Biz DES olarak Malatya’da eğitim camiasının huzurunu kaçıracak keyfi uygulamalara müsaade etmeyeceğiz. Öğretmenler arasındaki güvensizlik, bu dönemde hat safhaya çıktı, herkes birbirine onun adamı, bunun adamı diye bakar oldu. Herkes arkasını kollayarak gezmeye başladı. Böyle bir ortamda eğitimde kalite arayamazsın.

ğretmenlerin aidiyet duygusunu öldüremezsiniz. Bu uygulamaları Demokrat Eğitimciler Sendikası olarak bakanlığa taşıyacağız ve takipçisi olacağız. “

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 16
Bugün : 28
Bu Ay : 7665
Toplam : 7665

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom