Malatya kMM 6 Yaşında

Malatya kMM, 27 Eylül Cumartesi günü saat 10.00’da Hanem Otelde bir kahvaltıda bir araya geldi. Toplantıya 20 kadar STK temsilcisi, Siyasi Parti yöneticisi ve gazeteci bir araya geldi.

Malatya kMM 6 Yaşında Malatya Kültür-Sanat

Malatya kMM, 27 Eylül Cumartesi günü saat 10.00’da Hanem Otelde bir kahvaltıda bir araya geldi. Toplantıya 20 kadar STK temsilcisi, Siyasi Parti yöneticisi ve gazeteci bir araya geldi. Toplantıya ayrıca Malatya Büyük Şehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı temsilcisi de katıldı. Kahvaltı sıcak bir ortamda gerçekleşti.

Malatya kMM girişimcisi Semine Dengeşik ve destekleyicilerden Ferman Salmış kısa birer konuşma yaparak, Malatya çeşitliliği bir arada bulunduran ve katılımcılığa önem veren bir yapı olarak kMM’nin 6 yıllık birikimine değindiler. Ayrıca sivil toplum ile milletvekillerini bir araya getiren formun, siyaset sivil toplum buluşmalarının önemine yer verdiler. Özellikle Malatya’nın Türkiye’nin kültürel zenginlik kimliğini yansıttığını dile getirdiler. Önümüzdeki dönemin gerek genel seçimler, gerek demokratikleşme gerekse yeni anayasa ihtiyacı üzerinden sıkça konuşulan gündemler olacağına dikkat çektiler.

Video gösterisinde, istatistiklerle Türkiye kMM’lerinin altı yıllık geçmişi ve gelinen aşamaya yer verildi. Çalışmaların daha çok Belediye salonlarında yapılıyor olmasına, katılımcıların düzeyine ve milletvekillerinin iştiraklerine ilişkin bilgiler de videoda gösterildi. Yapılan kısa konuşmacılarla katılımcılar önümüzdeki 9 aylık süreçte toplantılara daha özverili bir şekilde katılacaklarını belirtirken, siyasi parti temsilcileri ise, muhalefetin katılım konusunda daha duyarlı olacaklarını söylediler.

kMM’ler Türkiye’de toplam 22 ilde eşzamanlı toplantılar düzenliyor ve ülke gündemine yer veriyor. Ayrıca her ay bir de yerel konu konuşuluyor. Toplantılar TBMM’nin açılışı olan 1 Ekimde başlıyor ve yine TBMM’nin kapanmasıyla birlikte Haziran ayında kMM’ler de tatile giriyor. Gündeme ilişkin öneriler ve tartışmalar her ay tüm siyasi parti yetkililerinin görevlendirdiği temsilciler tarafından TBMM’de bir basın toplantısıyla açıklanıyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 1075
Bu Ay : 4873
Toplam : 4873

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom