Sürücüler 3S'yi Unutmasın

TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Kurban Bayramı öncesinde özellikle Karayollarının işaret ve yönlendirme levhaları konusunda hassasiyet göstermesini beklediklerini bildirdi. Keskin, “Kurban Bayramı’nda trafik canavarına kurban olmayalım” çağrısında bulundu.

Sürücüler 3S'yi Unutmasın Malatya Haber

“SÜRÜCÜLER 3S’Yİ UNUTMASIN”

Keskin, “Her bayram öncesi ve sonrasında meydana gelen trafik kazaları, halkımızı yürekten üzmektedir. Yüzlerce aile bayramın coşkusu yerine matem yaşamamalı. Bayram öncesi ve sonrasında trafikte yaşanan yoğunluk nedeniyle dikkatsizlik ve tedbirsizlikler sonucunda aileler parçalanmakta, insanlar sevdiklerini kaybetmektedir. Kurban Bayramı öncesinde özellikle yola çıkacak olan tüm sürücülerimiz araçlarının bakımını yaparak, dinlenmiş bir şekilde yola çıkmalı. Bayramlar coşkunun, mutluluğun, birlik ve beraberliğin yaşandığı günlerdir.

Bu nedenle Kurban Bayramı’nda sevdiklerimize, dostlarımıza ulaşmak isterken onlara cenazelerimiz gitmemeli. Kurban Bayramını kutlarken, trafik canavarına kurban vermemeliyiz. Bunun en güzel yolu, trafikte saygı, sevgi ve sabırlı olmayı asla unutmamalıyız. Eğer sürücülerimiz trafikte birbirlerine karşı sevgi ve saygı kurulları içerisinde hareket edip, sabırlı bir şekilde araç kullanırlarsa kazalar büyük ölçüde azalacaktır” dedi.

Kurban Bayramı nedeniyle şehirlerarası yolculukta yaşanacak yoğunluk nedeniyle de uyaran Keskin, “Şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan firmalar, otobüslerde mutlaka yedek şoför bulundurmalıdır. Yaşanacak yoğunluk nedeniyle korsan yolcu taşımacılığına karşı da ilgili kurum ve kuruluşlarımız da gerekli denetimlerini yapmalı. MOBESE ile masa başında ceza kesmek veya radar gizlemek kurul tanımayan sürücüleri asla engellemez.

Kural tanımayan sürücüler için en caydırıcı denetim, yerinde ve zamanında yapılan denetim ve uyarıdır. MOBESE veya gizlenmiş radar ile hız yapan sürücünün arkasından ceza kesmek, o hız yapan sürücünün gidip ya kaza yapmasına veya başka sürücülere zarar vermesine fırsat vermektir. Bu nedenle hız yapan ve kurallara uymayan sürücüler mutlaka durdurularak uyarı yapılıp, öyle cezası kesilmelidir. Denetimler masa başında değil, sahada yapılmalıdır” şeklinde konuştu.

“KARA NOKTALARA ÖZEL İŞARETLEME YAPILMALI”

Keskin, “Kurban Bayramı öncesinde Karayollarını özellikle yapımı ve bakımı devam eden yollarda işaret ve yönlendirme levhaları konusunda gerekli hassasiyeti göstermesini ve eksikliklerini bayram öncesinde gidermesini bekliyoruz. Karayollarından yine özellikle sık sık kazaların meydana geldiği ‘kara noktalara’ özel uyarıcı işaret ve yönlendirme levhaları koymalarını bekliyor ve istiyoruz” ifadelerini kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 701
Bu Ay : 1219
Toplam : 1219

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom