Tecrübe Paylaşımı Eğitim Programı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi’nin organize ettiği tecrübe paylaşımı eğitim programında İlahiyatçı Yazar, eski milletvekili Şevki Yılmaz konuştu.

Tecrübe Paylaşımı Eğitim Programı Malatya Haber

MÜSİAD binasında düzenlenen tecrübe paylaşımı eğitim programının açış konuşmasını yapan MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, dernek olarak eğitim ve tecrübe paylaşımına önem verdiklerini ifade ederek, “Şevki Yılmaz hocamın Malatya’ya konferans vermek için geleceğini öğrenince, derneğimize davet ettik ve sağ olsun tecrübe paylaşımı eğitim programımıza katıldı” diyerek, MÜSİAD’ın faaliyetleri hakkında bilgi aktardı.

İlahiyatçı Yazar, eski ,Milletvekili Şevki Yılmaz ise, iş adamlarına bu dünya ve öbür dünya için çalışmalarını önererek, malın emanet olduğu bilinci ile hareket edilmesini önerdi. “Mal emanettir düsturu ile çalışınız” diyen Yılmaz, MÜSİAD üyelerinin bu düstur ile çalıştıklarına inandığını vurguladı.

Hukuk ve adaletten ayrılmamayı öneren Şevki Yılmaz, bu konuda örnekler verdi. “Adalet, ticaret, kitap ve demiri iyi kullanınız” diyen Şevki Yılmaz, demirden maksadın sanayi olduğuna dikkat çekti.

Türkiye'nin süper devlet değil, Kızılay devleti olduğunu dile getiren Yılmaz, “İşte görüyoruz, Suriyeli mağdur, Türkiye barınma ve karın doyurma hizmeti veriyor. Süper devlet olabilmemiz için yüzyıllar önce Türklerin yaptığı bir mektupla zulmü durdurabiliyor muyuz, hayır yok. O zaman hala süper devlet değiliz demektir” şeklinde konuştu.

Sermayenin Anadolu insanın eline geçmeye başlamasıyla birilerinin feryat ettiğini söyleyen Yılmaz, “Kavga başladı ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile de onun için uğraşmaya başladılar” ifadelerini kullandı.

İsrail’in, İsrail’de 2 milyon ve dünyada ise 14 milyon nüfusu ile dünyaya hükmettiğini belirten Yılmaz, “İsrail ticari alanlarda beslenip, ilimi de kullanınca Filistinlileri elinde oynatıyor” diyerek adaletli olunması konusunda da örnekler verdi.

“Hakim iseniz babanız da olsa adaletli karar veriniz” diyen Yılmaz, “Maalesef günümüzde hukuk ve adalet mumla aranır duruma gelmiştir“ dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 1045
Bu Ay : 5935
Toplam : 5935

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom