CHP Heyeti Suruçta

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Sınırda insanlık dramı yaşanıyor” dedi.

CHP Heyeti Suruçta Malatya Siyaset

 Şanlıurfa Suruç'ta sınırda bekleyen sığınmacılarla görüşen CHP heyeti, Suriye tarafına da geçip incelemelerde bulundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, sınırda başıboşluk olduğunu, bölgede insanlık dramı yaşandığını kaydetti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığında, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekeroğlu, milletvekilleri Hüseyin Aygün, Mehmet Şeker, Nurettin Demir, Mahmut Tanal’ın da bulunduğu CHP Heyeti Şanlıurfa’nın Suruç İlçesinde incelemelerde bulundu.

Veli Ağababa başkanlığındaki heyet CHP'li belediyelerce Suriyeli sığınmacılar için toplanan 10 TIR dolusu yardım malzemesini ihtiyaç sahiplerine teslim etti. Suruç'ta sınırda bekleyen sığınmacılarla görüşen CHP heyeti, Suriye tarafına da geçip incelemede de bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, geçiş yapılan bu bölgenin sağlık açısından uygun olmadığını, çok sayıda Suriyelinin büyük ve küçükbaş hayvanıyla sınırda beklediğini anlattı. Sınırda bir insanlık dramının yaşandığını belirten Veli Ağbaba, "Bu insanlık dramına yol açan IŞİD ve onu destekleyenleri bir kez daha lanetliyorum. CHP heyeti olarak incelemelerimizi sürdüreceğiz" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 377
Bu Ay : 7523
Toplam : 7523

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom