Keskin, Esnafları Ziyaret Etti

MESOB Başkanı Şevket Keskin, Zabıtalar ile sorun yaşayan Kasaplar Pazarı’nın yanındaki Sebzeciler Pazarı’ndaki esnafları tek tek ziyaret ederek, “Önce kurallara esnafımız uyacak, ardından bir sorun çıktı mı haksızlığın üzerine hep birlikte gideceğiz” dedi.

Keskin, Esnafları Ziyaret Etti Malatya Haber

Aynı zamanda Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi de olan MESOB Başkanı Keskin, Kasap Pazarı’nın yanındaki manavları ziyaret ederek, burada zabıtalarla yaşanan sorunu görüştü.

Keskin, Sebzeciler Pazarı’ndaki esnaflardan sebze ve meyve kasalarını belirlenen sınırın dışına koymamalarını ve vatandaşlara rahat bir şekilde alışveriş yapmalarına imkan vermelerini isteyerek, “Herkes kurallara uyarsa adaletsizlik olmaz. Esnaf bir birine bakarak kuralları bozarsa düzene kimse uymaz. Belediye o zaman gelir yetkisini kullanarak ceza yazar. Biz esnafımızın kurallara uymasını istiyoruz.

Esnafımız burada yolu kapatınca sanıyor ki, müşterisi artacak, hayır böyle olmaz. Sebzeciler Pazarı’na aileler ve bayanlar rahatlıkla girebilmeli. Sebzeciler Pazarı’nda kurban Bayramı’ndan sora düzenleme yapacağız ve hiçbir kasa belirlenen sınırın dışına çıkartılmayacak. Kimse gelip burada esnafımıza saldıramaz. Bizim sesimizin çıkması için esnafımızın düzen ve tertibe uyması gerekiyor” dedi.

Keskin, “Esnafımız tartışmalara girmesin, biz gereken yerde müdahaleyi yaparız. Esnafımız kurallara uysun, gerisi bana ait. Biz öncelikle buradaki esnafımızın bir birinin hakkına riayet etmesini istiyoruz. Öncelikle kendimiz bir düzene girelim. Herkes 2 kasa öne çıkarsa burada müşterilerde rahat girip çıkamaz. Dükkandan çıkıp, yolun ortasına tezgah koymak kurallara uymamaktır. Kurban Bayramı’ndan sonra tüm dükkanlar belli bir standartta kasalarını dizecek. Herkes kabahati bir birine atıyor, herkes kurallara uysun ki, bizde belediyeye bir şey diyebilelim. Dükkanı bırakıp yolun ortasına tezgah açma diye bir anlayış olamaz” diye konuştu.

MESOB Başkanı keskin, kurallara uyarak tezgahlarını yola çıkartmayan esnaflara da teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 328
Bu Ay : 5522
Toplam : 5522

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom