Kaldırılan Uygulamaya Destek Geldi

Malatya Meşale Derneği, 62. Hükümetin MEB'e bağlı okullardaki öğrencilerin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmelikte yer alan 'başı açık' ibaresini yürürlükten kaldırmasına destek verdi.

Kaldırılan Uygulamaya  Destek Geldi Türkiye-Dünya

Malatya Meşale Derneği, 62. Hükümetin MEB'e bağlı okullardaki öğrencilerin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmelikte yer alan 'başı açık' ibaresini yürürlükten kaldırmasına destek verdi.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

“62. HÜKUMETİN BAŞBAKANI SAYIN AHMET DAVUTOĞLU VE KABİNESİNE TEŞEKKÜRLER 

Kemalizm ve resmi ideolojinin yıllardır Müslümanlara dayattığı ve zaman içinde yüz binlerce Başörtülü gencimizi ve ailelerini mağdur eden bir dayatma olan "başı açık" kavramı MEB yönetmeliğini değiştirerek başörtüsüne tüm okullarda serbestiyet getiren kararını destekliyoruz. Başörtüsü özgürlüğü konusunda tedrici de olsa gelinen noktayı görmezden gelemeyiz, bu bağlamda belki en çok bedel ödeyenler olarak gösterilen bu çabayı sayın Nabi Avcı Beyin şahsında Ahmet Davutoğlu kabinesine ve bu sürece katkı veren emek sahiplerine teşekkürü zulüm görenler adına bir borç biliyoruz.

 Bunu gasp edilen bir hakkın iadesi olarak görüyoruz ve bu gasp edilen hakkın iadesine dahi, toplumun küçük bir kesiminden de olsa, zulüm çarkının devamı için gösterdikleri çabayı ve çaba sahiplerini anlamakta güçlük çekiyoruz. Bizler yaşamakta olduğumuz ülkemiz adına yıllardır süre gelen statükocuların kurguladıkları ve bütün toplum kesimlerine reva gördükleri zulüm ve insan hakları ihlallerinin bir an önce kaldırılması için çaba gösteren herkesi destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz.” 

Meşale Derneği Yönetim Kurulu

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 126
Bu Ay : 2610
Toplam : 2610

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom