300. Yaşını Kutluyorlar

İtfaiye Haftası nedeniyle, Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından bir program düzenlendi.

300. Yaşını Kutluyorlar Malatya Haber

İtfaiye haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor

İTFAİYE TEŞKİLATI 300 YAŞINDA

İtfaiye Haftası nedeniyle, Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından bir program düzenlendi.

25 Eylül Perşembe günü Yeni Cami Meydanında gerçekleştirilen programa Belediye Başkan Vekili Nevzat Aslan, Genel Sekreter yardımcıları Ercan Turan, Ertan Mumcu, İtfaiye Dairesi Başkanı Hanifi Acar ve AK Parti İl Başkan Yardımcısı Hakan Kahtalı ile itfaiye personelleri katıldı.

Düzenlenen programda bir konuşma yapan İtfaiye Dairesi Başkanı Hanifi Acar, İtfaiye teşkilatının 300 yıldır hizmet verdiğini belirterek, “İlk olarak 1714 yılında yeniçeri ocağı ile başlamış, günümüzde ise bu görevi Belediyeler devralmıştır. Büyükşehir ile birlikte şehrin bütün sınırlarından sorumlu hale gelmiş olan itfaiye teşkilatımız merkez ilçelerimizle birlikte 13 ilçemizde teşkilatlarımızı kurmuş durumdayız.

Bu yıl İtfaiye Haftasına “Her eve ve araca bir yangın söndürme tüpü” bulunsun sloganı ile başladık. Hafta çerçevesinde 500 tane yangın söndürme tüpü dağıtacağız. Hafta boyunca merkezde ve ilçelerimizde etkinliklerimiz devam edecek” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkan vekili Nevzat Aslan ise itfaiye haftasını kutlayarak, “Çıkabilecek yangınlara karşı günün şartlarını, teknolojik gelişmeleri takip ederek itfaiye teşkilatımızın donanımlarını geliştirmeye ve yenilemeye çalışıyoruz. Bu desteklerimiz bundan sonra da devam edecektir” şeklinde konuştu.

 Yeni Cami Meydanında düzenlenen programda kurulan stantta yangın söndürme tüpü, el ilanları, bilgilendirme ve tanıtım amacıyla bastırılmış broşürler ile çocuklara yönelik boyama kitabı dağıtıldı.

Programda ayrıca nöbet değişim duası da yapıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 656
Bu Ay : 5850
Toplam : 5850

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom