Arapgir Susuzlukla Mücadele Ediyor

Malatya Arabgir ilçesinde içme suyu sıkıntısı giderilmeye çalışılıyor. ilçe halkının kuraklıktan azami seviyede etkilenmesi için özel bir program oluşturularak ekipler seferber edildi.

Arapgir Susuzlukla Mücadele Ediyor Malatya İlçe

     Yapılan açıklamada;     "29 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri ile birlikte köylerimiz de mahalleye dönüştürülmüş olup, bu durum belediyemizin hizmet alanını da  artırmış olup, yerel imkanlarla ilçe halkına daha kaliteli bir hizmet götürebilmek için  belediyemiz özel bir çaba sarf ederek  günün her anında  milletimizin hizmetinde  olduğumuzun bilinci ile işin uzmanı ekiplerimizle  yola çıktık.  

            2014 yılı içerisinde ülke genelinde yaşanan kuraklığa bağlı olarak  Arapgir ilçesi ve  mahallelerde meydana gelen  içme suyu sıkıntısını gidermek için belediyemizce bir takım kalıcı çalışmalar yapılarak ilçe halkının kuraklıktan azami seviyede etkilenmesi için  özel bir  program oluşturularak ekiplerimiz  seferber edilmiştir.

Yapılan çalışmaların ana başlıkları  ihtiyaçlara binaen, sondaj,  kaptaj ve isale hattını kapsamakta olup, mahallelerimize göre dağılımı aşağıda sıralanmıştır.

Kayakesen mahallemizde  900 metre,

Eskiarapgir Mahallemizde  1000 metre,

Yukarı Yabanlı Mahallemizde  900 metre,

Tarhan Mahallesi Alanlı bölgesinde  800 metre,

Şağıluşağı mahallemizde 1200 metre,

Selamlı mahallemizde su motoru kurulması ve 200 metre şebeke çalışması tamamlanmıştır.

Aktaş Mahallesi Dişterik bölgesi ile Meşeli mahallemizin de içme suyu sorunu giderilmiştir.

Ormansırtı ve Koru mahallelerimizde sondaj çalışmaları tamamlanarak mahallerimize su verilmiştir.

            Belediyemiz bu çalışmayı yaparken MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından  boru ve diğer sarf malzemelerinin  yardımı yapılmış olup, işgücü ve benzeri giderler belediyemiz tarafından karşılanmıştır. İsale hattı bakımı yapılmayan ve kaynakları tamamen kurumuş olan 20 mahallemize de 24 saat kesintisiz vardiyalı çalışma esasına bağlı olarak tankerlerle içme suyu götürülerek depolara boşaltılmaktadır.

            İçme suyu çalışmalarımızın yanı sıra ilçeyle bağlantısı yok denecek kadar az olan ve araçların gitmekte güçlük çektikleri Sugeçti mahallesi Arhut  mezrasına 3800 metrelik yeni yol açılması çalışmaları tamamlanmıştır.  Yazılı mahallemizin  de yolları ıslah edilerek köy halkının  istifadesine sunulmuştur". denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom