AKP Yönetiminden MASKİ'ye Ziyaret

AK Parti Malatya İl Başkanı Av. Bülent Tüfenkçi, “Kaçak su kullanmak kul hakkına girer” dedi.

AKP Yönetiminden MASKİ'ye Ziyaret Malatya Siyaset

 AK Parti Malatya İl Başkanı Av. Bülent Tüfenkçi ve Ak Parti İl Başkan Yardımcıları ve parti yöneticileri, Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir’i ziyaret etti.

Ziyarette, özellikle kaçak su ve Su Barışı Projesi konuşuldu. MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, yapılacak olan yeni çalışmalarla Malatya’nın 30 yıllık geleceğini planlamak için harekete geçtiklerini açıkladı. Otomasyon sistemi ile kayıp ve kaçak suyun anında tespit edileceğini vurgulayan Dr. Özdemir, “Ekibimizle hummalı bir çalışma başlattık. Hazırladığımız projelerimizi tek tek hayata geçirerek Malatya’nın gelecekteki 30 yılını planlıyoruz. Aslında Malatya’nın içme suyu sıkıntısı yok. Mevcut suyumuz 1 milyon 200 yüz bin kişiye rahatlıkla yetebilecek kapasitede. Ama şebeke kayıp ve kaçak kullanımlardan dolayı şuan ancak 6 yüz bin kişiye yetebiliyor” dedi.

Özdemir, ‘Su Barışı Projesi’ hakkında da AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi’ye ve yardımcılarına bilgiler verdi. Dr. Özdemir, “En kısa ve anlaşılır bir şekilde projemizi anlatmak gerekirse, su saati olup ta abone olmayanlar ve abone olup ta su saati olmayan vatandaşlarımız MASKİ’ye gelerek bu durumun düzeltilmesini istemesi durumunda kaçak su kullanımından doğacak cezadan kurtulacaklar. Ben vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olacağını düşünüyorum. İnşallah en kısa zamanda bu projemizin meyvesini alacağız” şeklinde konuştu.

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi ise, Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir ve ekibini başarılar dileyerek, otomasyon sisteminin hayata geçmesi durumunda su ile ilgili sıkıntıların kalmayacağını söyledi. Başkan Tüfenkçi, “Su hayat kaynağımız. Buna sahip çıkmamız gerekiyor. Özellikle kaçak su kullananları, içme suyunu sulama suyu olarak kullananları vicdanlı ve adaletli olmaya davet ediyorum. Sonuçta kaçak su kullanmak kul hakkına girer. Vatandaşlarımız bu konuda duyarlı olmalarını istiyorum. Kaçak su kullananları ihbar etsinler” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 687
Bu Ay : 5881
Toplam : 5881

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom