Tecrübe Paylaşım Toplantısı

Genç MÜSİAD Malatya Şubesi, 'Tecrübe Paylaşım' toplantısını gerçekleştirdi.

Tecrübe Paylaşım Toplantısı Malatya Haber

MÜSİAD Malatya Şubesi'nde gerçekleştirilen toplantıda, MİMSAN Genel Koordinatörü Ahmet İlhan, genç iş adamları ile tecrübelerini paylaştı.

Söyleşi öncesinde bir konuşma yapan Genç MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Enis Aydoğan, 'Tecrübe Paylaşım' toplantılarını çok önemsediklerini ifade etti.

Genç MÜSİAD'lılar olarak MİMSAN Genel Koordinatörü Ahmet İlhan'ın tecrübelerinden faydalanacaklarını dile getiren Aydoğan, MİMSAN'ın yaptığı çalışmalardan gurur duyduklarını belirtti.

Aile şirketleri hakkında genç iş adamlarına bilgiler veren MİMSAN Genel Koordinatörü Ahmet İlhan, "Dünya'da, yeryüzünde hale en başarılı şirketler, aile şirketleridir. Kurumsal firmalar, sermaye şirketleri öyle söylenildiği gibi en başarılı şirketler değildir. Bunu 2008 krizinde Amerika'da gördük. Orada kurumsal sermaye şirketlerinin başlarında CEO'lar var, sahipleri belli değil, borsaya açılmış. Bu CEO'lar şirketin karını yüksek, performansını iyi gösteriyorlar. Kendileri de ballı maaş ve primleri götürüyorlar. Ne zaman mortgage krizi patladı, görüldü ki bu şirketlerin CEO'ları sadece kendi ortaklarını aldatmamış, Amerika halkını ve dünyayı aldatmış. Dolayısıyla sahipsiz malı, kurt kapar. Bir şirketin var olabilmesi için, birisi çıkıp 'ben bu şirketi kurtlara kaptırmam' diyecek" ifadelerini kullandı.

İlhan, aile şirketinde bir liderlik krizinin olmaması gerektiğine vurgu yaparak, "Yöneticilik ve liderlik rol karmaşası aile şirketlerinde olmamalıdır. Bunun içinde tartışmasız bir lider olmalıdır. Bazen şirketin kurucusu, bazen en aktif olanı, bazen yaşı büyük olan , bazen de çok konuşan tabi liderdir. Lider olmazsa olmazdır. Bazen bu tabi lider, en isabetli kişi olmayabilir. Aslında mümkün olsa ailenin içerisinde yetkinlikleri en elverişli adam, tabi lider olsa şirketin ve ailenin liderliğini üstlense olur. Ama her zaman böyle olmuyor" dedi.

Söyleşinin sonunda Genç MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Enis Aydoğan, MİMSAN Genel Koordinatörü Ahmet İlhan'a günün anlam ve önemini belirten plaketi takdim etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 447
Bu Ay : 2015
Toplam : 2015

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom