Uluslararası Film Festivali

Malatya Uluslararası Film Festivali sinemaseverlere sinema teknik kitapları hediye etmeye devam ediyor.

Uluslararası Film Festivali Malatya Kültür-Sanat

Malatya Valiliği’nin koordinasyonunda, Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İnönü Üniversitesi’nin destekleri ile 21-27 Kasım 2014 tarihinde düzenlenecek olan 5. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde her yıl olduğu gibi bu yıl da sinema teknik kitabı hazırlatarak yeni nesil sinemacılara destek oluyor.

Sinema tekniği üzerine çok az kitabın yayınlanmış olduğu ülkemizde, Malatya Uluslararası Film Festivali ilk yılından itibaren bu eksikliği giderebilmek için teknik bir kitabı yayına hazırlıyor.

Festivalin beşinci yılında ise gelenek devam ediyor. Ve yayınlandığı 1991 yılından beri klasikler arasında yerini alan Steven D. Katz’ın hazırladığı Film Yönetme Sanatı: Plan Plan Fikirden Perdeye Görselleştirme kitabı festival konukları ve sinema öğrencileri için Türkçeye çevriliyor.

Deneyimli yönetmenlerin çekim esnasında hızlı başvuru kaynağı olarak en fazla tercih ettikleri Film Yönetme Sanatı: Plan Plan Fikirden Perdeye Görselleştirme kitap yönetmen ve senaristlerin sinemasal üsluba dair bilgi dağarcıklarını geliştirecek görsel teknikleri içeriyor. Ve plan kompozisyonu, sahne dizilişleri, ön görselleştirme, alan derinliği, kamera teknikleri ve benzeri birçok konuda derinlemesine bilgiyi; Steven Spielberg’in “Güneş İmparatorluğu”, Orson Welles’in “Yurttaş Kane” ve Alfred Hitchcock’un “Kuşlar” filmlerinin hiç yayınlanmamış görsel taslakları da dahil olmak üzere 750’den fazla görsel taslak ve çizimle desteleyerek, okuyucuya sunuyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 366
Bu Ay : 6346
Toplam : 6346

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom