2 Bin Suriyeli Çocuk Eğitiliyor

Malatya konteynır kentte, 2 bin civarında çocuğa eğitim verildiği bildirildi.

2 Bin Suriyeli Çocuk Eğitiliyor Malatya Eğitim

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, merkez ilçe Yeşilyurt Fatih Mahallesi’nde, 1.organize sanayi bölgesi yanındaki Malatya Beydağı Konaklama Tesisleri ‘nde (MABEK ) Suriyeli öğrencilere 2014-2015 eğitim öğretim yılında verilen eğitim faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Ali Tatlı, konteynır kentete 2 bin’e yakın öğrenciye 40’a yakın Türk öğretmenlerin eğitim verdiğini belirterek, “Konteynır kentete malumunuz 2 bine yakın öğrencimiz vardır. Bununla alakalı oradaki koordinasyon tamamen İl Afet Acil Durumu Müdürlüğümüz tarafından yürütülüyor. Ancak işin eğitim boyutunda üstümüze ne düşüyorsa onu yapıyoruz. Şuanda biz oraya 40’a yakın öğretmen görevlendirdik.

Valiliğimiz ve bakanlığımızca ne gerekiyorsa yapılıyor. Bizim bu öğretmenlerimiz daha çok oradaki eğitimin koordinesini yapılıyor çünkü orda ki eğitim faaliyetinin aslı Suriye’den gelen öğretmenler tarafından veriliyor. Biz iki iş yapıyoruz; İlgili vali yardımcımızın başkanlığında bir koordine ediyoruz. İkincisi Türkçe öğretimini yapıyoruz. Bunun içinde 40’a yakın öğretmen görevlendirdik. Bu konuda ciddi bir başarı sağlandı. Malum cumhurbaşkanımız ziyaret etiler ve Türkiye’deki hem kamp yönetimi açısından hem da eğitim faaliyetleri açısından örnek kamplarımızdandır” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 270
Bu Ay : 3714
Toplam : 3714

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom