Durdu Dediler, 250 Personel Çalışıyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, stadyum inşaatında yüzlerce insan çalışıyor. Çalışmaları yerinde incelemek için buraya geldim" dedi.

Durdu Dediler, 250 Personel Çalışıyor Malatya Spor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, Malatya Arena Stadı'nda çalışmaların devam ettiğini belirterek, "İş yavaş diyebiliriz ama durmuş bir şey yok" dedi. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci ile birlikte Malatya Arena Stadı'nda incelemelerde bulunan TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, çalışmalarla ilgili detaylı bilgiler aldı.

Çalışmaları yakından takip eden Turan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Malatya Arena Stadı'nda çalışmaları inceledik. Çalışan arkadaşlarımız da buradalar. Şantiyede yaklaşık 250 çalışan var. Firma yurt dışındaki işlerinden kaynaklanan özellikle Kuzey Irak'taki gelişen süreçle ilgili ekonomik anlamda mahkemeden bir karar almış ama bu işe yansımamış. Sahada çalışmalar devam ediyor. Firmanın bundan daha hızlı çalışması gerekiyordu. Gerekli görüşmeleri yaptık, firma da 10 güne kadar ekibini hızlandırmaya çalışacak. İş yavaş diyebiliriz ama durmuş bir şey yok" ifadelerini kullandı.

Turan, Malatya Arena Stadı'nın Türkiye'deki önemli statlardan birisi olduğunu kaydederek, "Burası çok önemli bir stat. UEFA standartlarında olan bu stadın seyri de çok özel. Yoldan geçerken stat çalışmalarının devam edip etmediğini görebilirsiniz. Burada yüzlerce insan çalışıyor. Çalışmalar durdu diye buraya gelmedim. Çalışmaları yerinde incelemek için buraya geldim" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise Malatya Arena Stadı'nın Malatya'daki en önemli yatırımlardan birisi olduğunu vurgulayarak, "Yüklenici firmanın işi durdurduğuna dair yerel basında haberler vardı. Bu anlamda da çalışmaları yerinde görelim ve çalışmaların durmadığını Malatya'mızla paylaşalım istedik. 250'ye yakın personel statta çalışıyor. İnşallah 2015'in sonuna doğru Malatya'mız stadyumuna kavuşur. İnşallah Yeni Malatyaspor da biten stat ile birlikte PTT 1. Lig'de mücadele etmeye başlar" şeklinde konuştu.

Takipçisi olacağım:

 AK Parti Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “TOKİ’nin pilot il’i Malatya olacak” dedi. 

Vuslat Tv’de Gündem Özel programına katılarak Ökkeş Cerit’in sorularını cevaplayan Öznur Çalık, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan’ın Malatya ziyareti ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Milletvekili Çalık, “TOKİ’nin daha önce yapmış olduğu mevcut binaların görüntülerinden mutlu olmadığımızı ilettik. Uzun uzun binaların var oluşu şehrin görüntüsünü bozuyor diye düşünüyorum. Malatya’da dikey değil, yatay yapılaşmaya gidilmesini istediğimizi Ergün başkana ilettik. Kentsel dönüşümün hızlanmasını istedik. Darende, Akçadağ ve Pütürge’ye gittik, ilçelerde devam eden TOKİ yatırımları var onları inceledik. Yeni yapılan stadyumun yerine verdiğimiz mevcut stadın yerini ve devlet hastanesi ile Beydağı Kampüsünün yerlerini tekrar alabilir miyiz diye talebimizi ilettik” ifadelerini kullandı.

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’ın çok önemli bir açıklaması olduğunu belirten Çalık, Turan’ın, “Malatya hükümetimize çok ciddi destek veriyorsa biz de Malatya’yı özellikle kentsel dönüşümde ve konutların yapımında pilot il seçelim, Yeni Türkiye’yi inşa ederken Malatya’ya da ilçeleriyle beraber daha özel bir gözle bakalım” dediğini ifade etti.

Çalık, TOKİ Başkanı Turan’ın yapmış olduğu bu açıklamanın takipçisi olacağını da belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 996
Bu Ay : 16044
Toplam : 16044

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom