30 GÜnde 30 Park Projesi

Yeşilyurt Belediyesi, '30 günden 30 park' projesi kapsamında 2 parkın temelini attı.

30 GÜnde 30 Park Projesi Malatya Haber

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat tarafından hayata geçirilen '30 günden 30 park' projesi kapsamında çalışmalar hız kazandı. Yeşil alan çalışmalarına büyük önem veren Başkan Polat ve ekibi, 2 parkın temelini atarak, çalışmalarına devam ediyor.

Temel atma töreninde konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Yardımcısı Mehmet Çınar, "Yeşilyurt Belediyesi olarak '30 Günde 30 Park' projemizin 20.'nin temelini atıyoruz. Parkımız "Gökkuşağı Parkı " olarak isimlendirildi. Parkımız iki ayrı bölmeden oluşmaktadır. Toplam alanı 2 bin 670 metrekaredir. Yeşil alan toplamı 1130 metrekaredir. Sert zeminle yürüme yolları 840 metrekare. Oyun alanları, oyun grubu, basketbol oyun alanları 480 metrekareden oluşmaktadır. Parklarımızın içerisinde bisiklet yolu, çeşme, oturma bankları, basketbol sahası, çöp kovaları, mevsimlik çiçek havuzları yer almaktadır. Parkımız aydınlatma elemanları ile donatılacaktır" dedi.

Fahri Kayahan'da da yaşam parkının temelini attıklarını kaydeden Çınar, "Yeşilyurt Belediyesi olarak "30 Günde 30 Park" projemizin 21.'nin temelini atıyoruz. Parkımız, "Fahri Kayahan Yaşam Parkı" olarak isimlendirildi. Parkımızın toplam alanı bin 500 metrekareden oluşmaktadır. Bunun 800 metrekaresi yeşil alan, 290 metrekaresi sert zemin ve yürüme yollarından oluşmaktadır. Bisiklet yolu alanı 250 metrekare, oyun ve fitness alanları 160 metrekaredir.

Parkımızın sulaması otomatik olarak yapılacaktır. Parkımızın içerisinde pergola, oturma bankları, çocuk oyun grubu ve açık hava spor aletleri mevcuttur. Yürüyüş yolunun yanında stantlara uygun bisiklet yolları yapılacak. Aynı zamanda aydınlatma elamanları ile donatılacaktır. Parkımızın bölgemize ve mahallemize hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom