"AKP, Eğitimde Kaos Oluşturmuştur"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “AKP, eğitimde kaos oluşturmuştur” dedi.

Malatya Siyaset

 Beraberinde, CHP il başkanı Enver Kiraz, Battalgazi İlçe Başkanı Abdulvahap Ayzabar ve parti yöneticileriyle birlikte Eğitim Sen Malatya Şubesi’ni ziyaret eden Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, eğitimin sorunları hakkında bilgi aldı.
Milletvekili Veli Ağbaba, yaptığı konuşmada, gerek liseye giriş sınavı ve gerekse müdür atamalarında iktidarı eleştirdi. Ağbaba, 4+4+4 eğitim sistemini de tenkit ederek, Türkiye’nin eğitim yapısının gerilere götürdüğünü iddia etti.

“Okul müdür atamalarında öyle bir kıyım yapıldı ki, bunda cemaat bahane edildi. Bundan herkes sorumludur. Vali de, milli eğitim de sorumludur” diyerek, okul müdürlerinin siyasi olarak yerlerinin değiştirildiğini iddia etti. Ağbaba, “AKP, eğitimde kaos oluşturmuştur” ifadelerini kullandı.

Ağbaba, “Eğitim Sen’in her türlü eylemlerde sizlerle kol kola olacağımızı belirtmek istiyorum” dedi.

Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Tarık Kaya ise, orta okul sonu lise TEOG sınavı sonuçlarının açıklanmasından sonra yerleştirmede kaos meydana geldiğini belirterek, siyasi subjektif değerlendirmeler ile okul müdürlerinin görevden alınıp, öğretmen olarak görevlerinin sürdürülmesinin sağlandığını öne sürdü.

Kaya, okulların eğitime başlamasından sonra bazı okullarda hala inşaat çalışmasının sürmesini eleştirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 903
Bu Ay : 4701
Toplam : 4701

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom