MEM'den Taşımalı Eğitim Açıklaması

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “Belediyenin taşıma yaptığı alandan taşıma yapmayacağız” diyerek, okul derneklerine servislerin para verme zorunluluğu olmadığını belirtti.

MEM'den Taşımalı Eğitim Açıklaması Malatya Eğitim

 Tatlı, "Biz ne kadar planlama yaparsak bize o kadar bütçe ayrılır. Onun için spesifik olarak net bir rakam belirleyemiyoruz. Ama bütün taşıma kapsamında olan her yerden özelikle belediye hizmetlerinin ulaşmadığı alanlardan taşıma yapıyoruz. Ancak taşımalı eğitim mevzuatımız geçen hafta yayınlandı. Bundan dolayı sayımızda ciddi değişiklikler olabilir. Onun için sayı vermek şansına sahip değilim. Değişiklik yapılacak ve belediyenin taşıma yaptığı alandan taşıma yapmayacağız"dedi.

Bu arada, okul servis taşımacılığıyla ilgili olarak, servis firmalarının okul idarecilerinin kendilerinden okul derneğine bağış istedikleri yönündeki iddialar Tatlı’ya soruldu. Tatlı da, “Bu konuyla ilgili bana da bu tarz şikayetler geldi. İlçe Milli Eğitim müdürlerimizle konuyla ilgili gerekli talimatları verdim. Kesinlikle okul servis araçlarıyla ilgili mevzuat bize ne yüklüyorsa onu yapacağız.

Onun dışında hiçbir şey yapmayacağız. Mevzuat bizim için sadece servis araçlarının düzenli gelip gitmeleri ile ilgili kontrolü yapmaktır. Yoksa ihaleyi biz yapmıyoruz, servisi de okul aile birliği ya da okul yönetimimiz belirlemiyor” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 943
Bu Ay : 2511
Toplam : 2511

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom