Malatyalılar’a Bir Müjdemiz Olacak

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi(TOKİ) tarafından Malatya’da sürdürülen çalışmaları incelemeye geldi.

Malatyalılar’a Bir Müjdemiz Olacak Malatya Ekonomi

Sabah erken saatlerden itibaren incelemelere başlayan TOKİ Başkanı Mehmet Ergül’e, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Büyükşehir Genel Sekreteri Arif Emecen, TOKİ yöneticileri, daire başkanları ve şube müdürleri eşlik ettik.

TOKİ Başkanı Ergül, Beydağı, Kernek ve Fırat Mahallelerinde devam eden toplu konut inşaatlarını gezdi. Kentsel Dönüşüm kapsamında yapılan konutlarla ilgili olarak yüklenici firma yetkililerinden bilgiler alan TOKİ Başkanı Ergün, devam eden inşaatlarla ilgili olarak çeşitli uyarılarda bulundu.

Buradan TOKİ’ye devredilen eski Devlet Hastanesine geçen TOKİ Başkanı Ergün, ardından da TOKİ’ye devredilen İnönü Stadyumunda incelemelerde bulundu.

Stadyumdaki incelemeler sırasında, Malatya’nın çok hızlı bir gelişme gösterdiğini ifade eden AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, stadyum arazisi yerine TOKİ’ye başka noktalarda araziler verilebileceğini belirterek, “Sizler yeni Türkiye’yi inşa ederken, bizler de hep birlikte Malatya’yı yeniden inşa edelim. Bu alana büyük inşaatların girmesine izin vermeyelim. Bu alan Malatya’nın oksijen deposu, yeşil alanı olsun” dedi.

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ise talepleri değerlendireceklerini ifade ederek, “Milletvekillerimizin, Büyükşehir Belediye Başkanımızın ve merkez ilçe belediye başkanlarımızın taleplerini daha önce almıştık. Konunun önemini biliyorum. Ben Trabzonluyum ama Malatya ve Malatyalıları severim. Bu alan ile ilgili hasiyetlerin farkındayım. Ben de yerel yönetimlerden geliyorum. Bu alanın bu şehir için ne anlam ifade ettiğini de biliyorum. Bu talepleri hep birlikte değerlendireceğiz ve halkımızın mutlu olmayacağı bir şeyi yapmayacağız. Ama takdir edersiniz ki Malatya’da TOKİ ile ilgili birden fazla konu var ve TOKİ’nin Türkiye genelinde iş yaptığı iller içerisinde Malatya ilk 3 il arasında yer almaktadır. Hatta 3. ve 4. Etap toplu konutlar ile ilgili de ayrıca Malatyalılar’a bir müjdemiz olacak. Bugüne kadar yapılan çalışmaları daha kolaylaştırıcı bazı gelişmeler olacak. Biz Malatya ve Malatyalılara yakışan şeyi inşallah el birliğiyle yapacağız” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise yaptığı konuşmada TOKİ Başkanına teşekkür ettiğini belirterek, “Malatya’da devam eden kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili sayın TOKİ Başkanımızın vereceği müjdeler gerçekten de çok çok önemli. Yeşil dokunun daha yoğun bir şekilde artırılacağı, konut yoğunluğunun azaltılmasına yönelik bakış açısı Malatya için önemli. Birinci ve ikinci etap konutlarının hızlandırılması, üçüncü ve dördüncü etapların ise Malatya’ya özgü projeler ile gerçekleştirilecek olması da ayrıca önem arz etmektedir.

Büyükşehir Belediyesi olarak, Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyelerimiz ile birlikte hem stad alanını, hem eski Devlet Hastanesi yerini, hem de Beydağı Devlet Hastanesi yerinde bir alanı istiyoruz. Bunları isterken de Başkanımızın ifade ettikleri gibi çevredeki dokuları yoğunlaştırmayacak şekilde, aslında bu projeler Malatya için hayati öneme sahip projelerdir” dedi.

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi ise, TOKİ Başkanına ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, TOKİ’nin Malatya’da gerçekten hatırı sayılır düzeyde yatırım aldığını söyledi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’da yaptıkları konuşmada, Malatya ve Malatyalılar için en iyi hizmeti üretme noktasında Büyükşehir Belediyesi ile birlikte gerekli gayreti gösterdiklerini ve bu konuda TOKİ’nin de bu yolda kendilerine yardımcı olması temennisinde bulundular.

Buradan Büyükşehir Belediyesine geçen TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı kurmaylarıyla beraber ziyaret ederek, bir süre görüştü.

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan daha sonra Darende ilçesini ziyaret etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 955
Bu Ay : 1578
Toplam : 1578

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom