Akıllı Tahta Uygulaması Yaygınlaşıyor

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Malatya Büyükşehir Belediyesi, yenilikleri eğitimde de hizmete sunuyor.

Akıllı Tahta Uygulaması Yaygınlaşıyor Malatya Eğitim

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Malatya Büyükşehir Belediyesi, yenilikleri eğitimde de hizmete sunuyor. Bu kapsamda, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı eğitim ve okuma merkezlerinde “Akıllı Tahta” uygulamasına başlanıyor.

Semt konakları ile okuma ve eğitim salonlarına kurulumu gerçekleştirilen akıllı tahtalarla eğitim faaliyetlerinde çıtanın yükseltilmesi hedefleniyor. Ortaokul öğrencilerini, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarına hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, eğitim ve okuma merkezi dersliklerine akıllı tahta kurulumunu yaptı. Teknolojik yenilikleri öğrencilerle buluşturan Büyükşehir Belediyesi, akıllı tahtalarla öğretmenlerin daha etkili ders anlatımını sağlayarak öğrencilerin aldıkları derslerle daha başarılı olmalarına imkan sağlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın FATİH Projesiyle uyumlu akıllı tahtalarla, derslerde daha çok verim alınması amaçlanıyor.

Hizmet içi eğitim semineri

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, akıllı tahtaların kullanımıyla ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak hizmet içi eğitim semineri düzenledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü FATİH Projesi Eğitmeni Mehmet Şimşek’in verdiği seminerle eğiticilere akıllı tahta kullanımı anlatılıyor. 2 gün sürecek seminer sonunda Büyükşehir Belediyesi’nin tüm eğitim ve okuma merkezlerinde akıllı tahta kullanımına başlanacak. 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 361
Bu Ay : 6341
Toplam : 6341

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom