Hastalara Yerinde Sağlık Hizmeti Veriliyor

Malatya’nın Arguvan İlçesi’nde, hastalara yerinde sağlık hizmeti verilmeye başlandı.

Hastalara Yerinde Sağlık Hizmeti Veriliyor Malatya Yaşam-Sağlık

Arguvan Kaymakamlığı, Arguvan İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Arguvan Belediyesi’nin desteklediği yerinde Sağlık Hizmeti Projesi Çavuş Mahallesinde başladı. Proje kapsamında yaşlı, yatalak, engelli ve maddi durumu iyi olmayan hastaların belirlenen gün çerçevesinde sağlık ekibi tarafından yerinde sağlık hizmeti sunulmaya başlandı.
Proje ile amaçlanan hedef ise Arguvan’da yaşam kalitesinin daha arttırılarak, can kayıplarının önüne geçip yaşam seviyesinin üst düzeye çıkarmak olduğu belirtildi. Arguvan Kaymakamı Zafer Oktay, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Arguvan Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Ali Karul, Çavuş Mahallesi Muhtarı Vahap Genç, Çavuş Mahallesine giderek proje ile ilgili bilgiler verdiler. Proje ile tedavileri uygulanan hastalar ise Bessey Özbay (90) ve Abbas Özbay (64) oldu.

Arguvan Kaymakamı Zafer Oktay, “Yerinde bakım hizmetleri bakım ihtiyaçları sebebi ile hizmetleri bugün başlattık. Bu anlamda bu projede ilçe belediyemiz belediyeye ait olan ambulans ile sağlık araç gereçleri ile beraber projemizde büyük bir rol oynayacak yine doktorlarımız sağlık personelimiz bu proje çerçevesinde daha önce tespit ettiğimiz ailelerimize düzenli olarak yerinde sağlık hizmeti verilecektir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hastalarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

Arguvan Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Ali Karul da, “Arguvan İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı Merkezi olarak bu şekilde yaşlı hastalarımıza sağlık merkezine gelemeyen hastalarımıza yerinde bakım hizmeti vereceğiz. Bunun yanında aile hekimlerimiz de mobil hizmeti vererek mahalleleri dolaşarak hastalarımızı yönlendirecek. Maddi durumu iyi olmayan ailelere daha iyi hizmeti vererek can kayıpların önüne geçmeyi planlıyoruz. Arguvan Sağlığını en üst düzeye çıkarmak için Belediye Başkanlığımız ve Kaymakamlığımız ile iletişim halinde olarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz” ifadelerini kullandı.

Çavuş Mahallesi Muhtarı Vahap Genç ise böylesi bir projenin başlamasından ötürü son derece mutlu olduklarını ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 95
Bu Ay : 6075
Toplam : 6075

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom