Başkan Gürkan Aslantepe'yi Gezdi

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Roma Lasepianza Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Aslantepe Kazı Başkanı Prof. Dr. Marcella Frangipane’nin vermiş olduğu akşam yemeğine katıldı ve kazı bölgesinde inceleme yaptı.

Başkan Gürkan Aslantepe'yi Gezdi Malatya Haber

 Battalgazi Belediye Başkan Yardımcıları Yaşar Karataş, Mustafa Sayın, Abdulvahap Şerefhanlı ve belediye birim müdürlerinin de katıldığı yemekte, Aslantepe’nin dünya tarihi ve Malatya için önemi konuşuldu.

Burada konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Belediye başkan yardımcılarımızı ve birim müdürlerimizle Marcella hanımı ziyaret ettik. Daha önceki eksiklikler konusunda bilgi alışverişine geldik. Eksiklikleri gidermemizden dolayı Marcella hanım da bizlere yemek verdi. Kendilerine bu güzel jestten dolayı teşekkür ederim. Memleketimizin tarihi mekanlarımızda kazılar yapan ve memleketimizin geçmişine dair aydınlatma konusunda çalışmalar yapan bu ekip artık bağrımızda ve hemşerilerimizden farkı yoktur.

Bu ekibin çalışma şartlarını kolaylaştırmak, engelleri kaldırmak ve bu konudaki çalışmalarımız ve çabalarımız devam etmektedir” dedi.

Roma Lasepianza Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Aslantepe Kazı Başkanı Prof. Dr. Marcella Frangipane ise, Battalgazi Belediyesi tarafından Aslantepe’de bazı eksikliklerin giderilmesi dolayısıyla Başkan Gürkan’a teşekkür ederek, “Biz burada uzun yıllardır çalışıyoruz. Başkanımızla daha iyi şartlarda çalışacağımızdan eminim. Kendileri bize sonsuz destek vermiştir. Çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 33
Bu Ay : 7179
Toplam : 7179

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom