Taştepe'de Sinema Keyfi

Malatya Kent Konseyi Malatya`da, yazlık sinema keyfi yapmak isteyenleri sevindiren bir çalışma yaptı.

Taştepe'de Sinema Keyfi Malatya Yaşam-Sağlık

Yaz aylarında ailece gidilen yazlık sinemalar artık nostalji oldu. Malatya Kent Konseyi Malatya`da, yazlık sinema keyfi yapmak isteyenleri sevindiren bir çalışma yaptı. 2014 yılı lokomotif projesi olarak başlatılan yerel ve ulusal çapta yankı uyandıran “Hazinemiz Ailemiz” projesi kapsamında Taştepe Mahallesinde kurulan dev ekranda aileler birlikte sinema izlemenin keyfini çıkardılar.

Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar program öncesi “Hazinemiz Ailemiz” projesi hakkında bilgi vererek, amaçlarının, geleceğin teminatı olarak aileyi ön planda tutarak daha huzurlu ve kaygıdan uzak bir toplumun inşasında ailenin önemini vurgulamak istediklerini söyledi.

Proje kapsamında yapılan her çalışmada “Aileyi Kurtaran Dünyayı da Kurtarır” bilinci ile hareket ettiklerini vurgulayan Batar, “ Güçlü ve sağlıklı temeller üzerine kurulmuş aileler, toplumu, milleti, ülkeyi ve dolayısı ile dünyayı kurtaracaktır” dedi.

Nostaljik bir klasik olan yazlık sinema ile kardeşliğin önemine vurgu yapan “Canım Kardeşim” filmini özellikle seçtiklerini söyleyen Batar, “Birçok ödüle layık olan bu eserde yaşanılan kardeşliği, fedakârlığı, sevgiyi kısacası aile olmanın verdiği onuru ve hassasiyeti gerçek hayatta yaşamak ve yaşatmak istiyoruz” dedi.

Taştepe Derneği Başkanı Fatma Gürbüz ise “Hazinemiz Ailemiz” projesinin desteklediklerini ve yapılan etkinlikleri yakından takip ettiklerini söyleyerek, “ Sağlıklı bir gelecek adına aile için yapılan her çalışmanın arkasındayız. Bizlere ailenin önemini hatırlatan Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Dağıtılan gazozlar eşliğinde filmi izleyen mahalle sakinleri yapılan etkinliğin çok anlamlı ve önemli olduğunu söylediler. İlk defa sinema ortamında ailecek film izlemenin tadına vardıkları için de ayrıca genel sekreterliğe teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 581
Bu Ay : 4947
Toplam : 4947

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom