Kale-Pütürge Yolu Asfaltlanıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kale’yi Pütürge’ye bağlayan 32 km. mesafede yol açma, genişletme ve asfalt çalışması yapıyor.

Kale-Pütürge Yolu Asfaltlanıyor Malatya İlçe

Mahalleye dönüşen köy ve mezralarda hizmet akışının daha hızlı ve verimli hale getirmek için ilk olarak yol çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, kış aylarında Kubbe Dağında yaşanan yol kapanmalarına karşın, Pütürge’nin Malatya’ya ulaşımı noktasında ikinci alternatif olan grup yolundaki çalışmaların bitmesiyle bölgede ulaşım daha da kolaylaşacak.

9 km’lik bölüm asfaltlandı

32 km. uzunluğundaki yolun 9 km.lik kısmında asfaltlama çalışmasını tamamlayan Malatya Büyükşehir Belediyesi, kalan kısımların asfaltlama çalışmalarını ise sürdürüyor. Gülenköy, Karaağaç, Yenidamlar, Akuşağı, Uyanık, Akça, Uzunhüseyin, Karahüseyin mahalllerininde en önemli ulaşım aksı olan söz konusu yoldaki çalışmalar mahalle sakinlerini de memnun ediyor.

Yol içerisinde görüşü kısıtlayan viraj bölümlerini genişleten, rampaları düşüren Büyükşehir Belediyesi, dere ve dağdan gelebilecek sulara karşı betonarme büz dolguları da yapıyor.

Grup yolunun bulunduğu bölge kış aylarında Kubbe Dağı bölgesine göre daha az yağış düşüyor. Bu nedenle 32 km’lik bu yol, kış aylarında Pütürge ve Doğanyol ilçelerine ulaşımda önemli bir alternatif olacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 175
Bu Ay : 1704
Toplam : 1704

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom