Kurbanlık Piyasası Canlanmaya Başladı

Kurban Bayramı yaklaşırken, kurbanlık telaşına girenler, fiyatların hemen hemen belirlenmesiyle kurbanlık almaya başladı.

Kurbanlık Piyasası Canlanmaya Başladı Malatya Haber

4 Ekim’de başlayacak olan Kurban Bayramı’nda kurbanlık hayvan kesmek isteyenler, özellikle büyük baş için besi hayvanları ile ilgilenmeye başladı.

Canlı olarak kilosu 12-13 TL arasında işlem gören büyük baş hayvan için 700-900 TL’yi gözden çıkarırken, küçük baş hayvan kurban etmek isteyenler ise, 600 ile 800 TL arasında ödeme yapmaları gerekiyor.

Malatya Hatunsuyu’nda kurbanlık hayvan satan Mehmet Ali Arık, geçen yıl büyük baş hayvanı canlı 9-10 TL’ye verdiklerini hatırlatarak, bu yıl da 12-13 TL arasında canlı büyük baş hayvanı kurbanlık olarak sattıklarını belirtti.
Diğer yandan, Malatya Büyükşehir Belediyesi Esenlik Marketler de bu yıl ilk kez, eve teslim kurban hizmeti vermeyi geçtiğimiz günlerde açıklarken, vatandaşın ilgisinin olduğu bildirildi. Küçük baş kurbanların karkas et ağırlığının en az 22 kilogram olacağı ve vekalet verenlerin kesimi yapıldıktan sonra eve teslim edileceği ifade edilerek, küçük baş hayvan kurban fiyatının 685 TL olduğu kaydedildi

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 833
Bu Ay : 2362
Toplam : 2362

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom