Şahin, Muhtarlar Derneğini Ziyaret Etti

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, milletin iradesine kimsenin ipotek koyamayacağını söyledi.

Şahin, Muhtarlar Derneğini Ziyaret Etti Malatya İlçe

Yeşilyurt Muhtarlar Derneğini ziyaret eden Şahin, 12 Eylül darbesiyle ilgili sert açıklamalarda bulundu. Şahin, "Yeter ki bu ülkede inanmış olduğumuz değerlerin kıymetini bilelim. Biz, 'demokratik, sosyal bir hukuk devleti' olduğumuzu iddia ediyoruz. Ama yaklaşık 12 yıl önceye kadar bunun pekte kıymetini bilemiyorduk. Her 10 yılda bir darbe oluyordu. Bu ülkede çok partili sisteme geçtikten sonra Demokrat Parti geldi.

Demokrat Parti'nin 10 yıllık ülkenin dışa açılım noktasındaki devlet yatırımlarının daha süratli bir şekilde yapılması, insan hak ve özgürlüklerinin kullanılması yönünde atmış olduğu adımlar, bazı kesimler tarafından hazmedilemedi. Ve 1960'ta ilk darbeyi yapmış oldular. Akabinde 71 muhtırasında bunu biz yaşadık. Ve yine 80 darbesinde, yüzlerce faili meçhul cinayet oldu. Bu memleketin evlatlarının, devletin şefkatli ellerinde sorgulamaları yapılması beklenirken, işkencede onları katleden bir darbeci zihniyet vardı. 'Bir sağdan bir soldan' dediler ve 10'larcasını katlettiler. 80 darbesinde aynı silahla sabah solcuyu, akşamda sağcıyı vurdurdular. Kardeş kanını bu şekilde akıttılar. Cenabı Allah, inşallah o dönemleri bizlere bir daha yaşatmasın. Allah'a hamdolsun 12 yıldır hem iktidar hem de muktedir olduk" diye konuştu.

Paralel yapıyla mücadelelerinin sonuna kadar devam edeceğini de dile getiren Şahin, "17 ve 25 Aralık tarihlerinde yine bu ülkede yargı ve polis marifetiyle durumdan vazife çıkarmaya çalışan, Pensilvanya'dakinin direktifiyle mevcut hükümeti itibarsızlaştırıp, bu ülkede darbenin farklı bir versiyonunu devreye koymaya çalıştılar. Bugün emniyette sorulan hesaplar, yargıdaki düzenlemelerle beraber bir daha kimse bu konuda da en ufak bir demokrasi dışına çıkarak, bu ülkede hükümet edenlere, milletin iradesine ipotek koyma döneminin bir daha olmayacağını görmeleri lazım" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 8
Bu Ay : 1861
Toplam : 1861

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom