Bunu Yapan Yandı

"Su hırsızlarına sponsor olmayın, ihbar edin”, “Kaçak su kullanmanın 3 yıla kadar hapis ve para cezası olduğunu biliyor muydunuz.

Bunu Yapan Yandı Malatya Asayiş

Kaçak su kullanımına 3 yıl hapis vecası verileceği bildirildi. 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) tarafından bilboardlara asılan yazılarda, “Su hırsızlarına sponsor olmayın, ihbar edin”, “Kaçak su kullanmanın 3 yıla kadar hapis ve para cezası olduğunu biliyor muydunuz?” cümleleri dikkat çekti.

Kaçak su kullananların 'Alo MASKİ 185’in aranmasının istendiği açıklamada, “Kaçak su kullanmak büyük bir vebal olduğu gibi yasal olarak da suçtur. Bu suçu işleyenler hapis ve para cezası ile karşılaşmasına neden olmaktadır. Türk Ceza Kanununun 168. maddesinde “ Abonelik esasına göre yararlanılabilen elektrik enerjisinin, suyun veya doğal gazın sahibinin rızası olmaksızın ve tüketim miktarının belirlenmesini engelleyecek şekilde tüketilmesi halinde kişi hakkında bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasına hükmolunur” hükmü vardır. Kanunun bu maddesine göre kaçak su kullanan kişilere hapis cezası verilmektedir. Yine kaçak su kullanan kişilere kullandıkları kaçak su miktarı kadar, tarifede belirlenen miktarın birkaç katı bedel belirlenerek para cezası kesilmektedir.

MASKİ bünyesinde kurduğumuz ekiplerimizle bütün ilçe ve mahallelerimizde kaçak su tespit çalışmalarımız gece gündüz demeden aralıksız devam etmektedir. Kaçak su kullananlarla ilgili her türlü adli ve idari takibat 767 bin hemşerimizin hakkını ve hukukunu koruma adına tavizsiz bir şekilde yerine getirilecektir” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 870
Bu Ay : 5760
Toplam : 5760

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom