Musevi örgütleri şokta!

Goldstone raporunun BM'de kabul edilmesi, ABD'deki Musevi örgütlerni şok etti. Konseyi protesto eden Musevi örgütleri, BM sistemini "İsrail karşıtı" olmakla suçladı.

Musevi örgütleri şokta! Dünya

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi'nin Goldstone raporunu iki gün süren tartışmalardan sonra kabul etmesi üzerine, BM İnsan Hakları Konseyi'ne sert tepki gösteren Musevi örgütlerinden Amerikan Yahudi Komitesi (American Jewish Committee), BM İnsan Hakları Konseyi'ni "Kanguru Mahkemesi"ne benzetti.

Örgüt, yayınladığı yazılı açıklamada "Goldstone raporunun konseyde kabul edilmesi, Birleşmiş Milletler'in İsrail'e karşı yalan ve çarpıtmaların küresel merkezi haline geldiğini kesin olarak kanıtlıyor" ifadesine yer verdi.

1843 yılında kurulan B'nai B'rith örgütü ise İnsan Hakları Konseyi'nin kararını "tek taraflı ve İsrail karşıtı" olarak nitelendirdi. B'nai B'rith Genel Başkan Yardımcısı Daniel Mariaschin ise konseyin İsrail'in barış ve güvenlik içinde yaşama hakkını gözardı ettiğini iddia ederek "Bu karar utanç vericidir" dedi.

ABD'deki en güçlü Musevi örgütü olarak bilinen İnkarla Mücadele Birliği de kararı sert bir şekilde protesto etti. Goldstone raporunun kabulünü "insafsız, saldırgan ve çirkin" olarak yorumlayan ADL Başkanı Abraham Foxman, Türkiye'nin sözkonusu raporu BM Güvenlik Konseyi'ne getirme çabalarını desteklemesini ise kınadı.

İsrail'in Gazze saldırılarını inceleyen ve hem İsrail'i hem de Hamas'i savaş suçları işlemekle itham eden Goldstone raporunu, Güney Afrikalı Musevi yargıç Richard Goldstone hazırlamıştı.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom