BAL Ligi

Bölgesel Amatör Futbol Ligi (BAL) 3. Grup takımlarından Malatya Yeşilyurtspor'da futbolculara oyun kuralları hakkında bilgiler verildi.

BAL Ligi Malatya Spor

Ligin ilk haftasında sahasında Kilis Belediyespor'u ağırlayacak olan Malatya Yeşilyurtspor'da, Kulüp Başkanı ve eski hakem Dursun Cumali Sucu, futbolculara 30 dakika süreyle oyun kurallarını anlattı.

Konuyla ilgili gazetecilere açıklamada bulunan Malatya Yeşilyurtspor Kulüp Başkanı Dursun Cumali Sucu, "Çok genç bir takımımız var. Arkadaşlarımız, Pazar günü Kilis Belediyespor ile karşılaşacaklar. Bizim önceliğimiz ligi centilmence geçirmek. Takımımız çok genç olduğu için, yeni oyun kuralları ile ilgili arkadaşlarımıza bilgiler verdik. Bu anlattıklarımızın yüzde 50-60'ını sahaya yansıtırlarsa, hem oyun kuralları hem rakip hem de hakemlerle ilgili rahat bir maç çıkarırlar. Bunu mutlaka diğer takımlarda yapıyordur ama biz yıllarca hakemlik yaptığımız için, sporcularımızı bilgilendirmek istedik" dedi.

"ÖNEMLİ OLAN TAKIMIN UYUM SÜRECİ"

İyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini ifade eden Sucu, "Hazırlık maçlarında alınan sonuçlar bizim için önemli değil. Önemli olan takımın uyum süreci. Teknik heyetimizde, takımla birlikte iyi bir uyum yakaladılar. İnşallah bunu sahaya da yansıtırlar. Ama bu takımı ciddi bir şekilde görebilmemiz için 3-4 haftaya ihtiyacımız var. Futbol 3 neticeli bir oyun ve hangisi olursa olsun bizim için fark etmez. Önemli olan centilmence ve dostça bir mücadele olması. Futbolcularımıza da her zaman bunu söylüyoruz. Saygı ve sevgi çerçevesinde mücadele etmelerini kendilerine iletiyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde bu işi götürürsek, 3-4 hafta sonra çok daha iyi bir takım izleyeceğiz" şeklinde konuştu.

"ALTYAPI BİZİM İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR"

Genç bir ekip olduklarını ifade eden Sucu, "Kilis Belediyespor bir şehir takımı. Bizde 300 bin nüfuslu bir ilçenin takımıyız. Arkamızda Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'ın desteği var. Bu destekle genç bir ekip kurduk. Bu ekibin tamamını Malatya'dan topladık. Dışarıdan transfer yapmadık. Biz altyapıdan gelecek sporculara önem veriyoruz. Şuanda altyapıda 100'e yakın sporcularımız var. Gün geçtikçe bu sayısı daha da artıracağız. Okulların açılmasıyla birlikte bir tarama yapacağız. Bu sayısı 300 sporcuya çıkaracağız. Altyapıdan gelecek sporcular, takımımızı da takviye edecektir" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 456
Bu Ay : 2024
Toplam : 2024

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom