Malatya'ya Yeni Adliye Sarayı

Malatya’ya yeni adliye sarayının olurunun çıktığı ve Beylerderesi mevkiine yapılacağı bildirildi.

Malatya'ya Yeni Adliye Sarayı Malatya Haber

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, Genç MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Enis Aydoğan ve MÜSİAD yönetim kurulu üyeleri, Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’i ziyaret etti.

Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, ziyarette yaptığı konuşmada, “En büyük ihtiyacımız yeni adalet sarayı binası, ceza evleri kompleksi ve yargının azami surette hızlandırılabilmesidir. 27 dönüm alan yeni adalet sarayı tahsisi yapıldı. Yeri ceza evi yapımı için de mülkiyet sorunu aşıldı. Kapatılan eski Doğanşehir kapalı K1 cezaevinin açık ceza evi olarak yeniden hizmete açılması bugün oluru geldi. Bundan sonra açacağımız Akçadağ kompleksi için de önemlidir” şeklinde konuştu.

Alper, daha sonra şunları söyledi: 
“Bizler kamu görevinin gerektirdiği tüm argümanları hem özel hem de meslek yaşamımızda en iyi surette icra ve ifa etme gayreti içerisinde olacağız. Bütün birimlerde, gerek kamuda, gerek özel sektördü, taş üstün taş koyan, hizmet üreten herkes kutsaldır. Bugüne kadar görev yaptığımız yerlerde iş adamlarımızın başarılı çalışmalarının etkinliklerini hayranlıkla ve takdir ettik. Malatya’da bu şekilde devam edeceğinizden eminim. Sizlerin yaptıkları sadece Malatya’ya değil, tüm Türkiye’ye katkıdır.”

MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin ise, “MÜSİAD sadece iş dünyası ile uğraşmıyor. MÜSİAD kurulduğu günden bu güne kadar insan hak ve özgürlükler konusunda mutlaka üzerine düşeni yapmıştır. Bunun güzel örneği de yeni anayasa taslağını hükümete sunmuştur” ifadelerini kullanıp, MÜSİAD heyeti olarak Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu ziyaret hakkında bilgi aktardı.

“Benim de yer aldığım MÜSİAD heyetinde Sayın Başbakanımıza 6 maddelik önerilerimizi sunduk. Önerilerden biri de yeni anayasa idi. 2015 yılına kadar yetiştirilmesini önerdik. Yetiştirilemezse de 2015 yılı seçiminden sonra yeni Anayasanın devreye konulması konusunda taleplerimizi ilettik” diyen Balin, kabulünden dolayı Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’e teşekkür etti.

Yeni adalet sarayı yerinin, Anemon Oteli arkası Beylerderesi’ndeki eski Özel İdare yeri olduğu bildirildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom