Çakır, Çalışmaları Yakından İnceledi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen ve bazı daire başkanlarıyla birlikte İpek Pazaryeri ve Kültür Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.

Çakır, Çalışmaları Yakından İnceledi Malatya Haber

İnceleme gezisi sırasında açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ince işleri devam eden sosyal merkezin önemine değindi. Malatya’da önemli sorunlardan birinin pazaryerlerinin ana caddelere kurulması olduğuna işaret eden Başkan Çakır, “Bu sorun özellikle İpek Caddemizde Cuma günleri kurulan pazarla ciddi bir trafik sıkışıklığına neden oluyordu. Öncelikle pazaryerini ortadan kaldıracak bir pazaryeri projesi geliştirdik. Aynı zamanda sosyal-kültürel faaliyetlerin yapılabileceği bir sosyal alanın olmaması bu bölgenin önemli eksiğiydi. Bunları birleştirmek suretiyle Malatya’da çok önemli bir ihtiyacı karşılayacak, örnek proje ortaya çıkmış oldu” dedi.

Başkan Çakır, İpek Caddesi pazarının kurulacağı sabit pazaryerinin oluşturulduğunu, üzerine de sınıflarıyla, atölyeleriyle; fitnes, toplantı salonlarıyla; kafeteryasıyla çok kapsamlı bir şekilde hem hanımlara yönelik hem de gençlere, çocuklara yönelik bir kültür merkezinin inşa edildiğini kaydetti.

Sosyal merkezin içerisinde aynı zamanda bölgede ihtiyaç duyulan ibadethane taleplerine yönelik olarak bir mescid-cami bölümü yaptıklarını dile getiren Başkan Çakır, “Gerçekten çok örnek bir projeyi bu bölgemize kazandırmış olduk. Sadece mahalle bazında değil bölge bazında çok önemli bir sosyal tesis oldu. Merkezimizin ince işleri devam etmektedir. Arkadaşlarıma, emeği geçen herkese, yüklenici firmamıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İpek Caddesi Pazaryeri ve Kültür Merkezi, mimarisi ile geleneklerimizi yansıtan aynı zamanda günümüz modern mimarisinden de esintiler içeren bir özelliğe sahip bulunuyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 552
Bu Ay : 4578
Toplam : 4578

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom