Kırtasiyelerde Sezon Yoğunluğu Başladı

Anaokulu ve ilkokul birinci sınıflarda eğitim bugün başlarken, diğer öğrenciler ise 15 Eylül’de yeni ders yılına merhaba diyecek. Öğrencilerde okul heyecanı sürerken, kırtasiye ürünleri de temin edilmeye başlandı.

Kırtasiyelerde Sezon Yoğunluğu Başladı Malatya Haber

Kırtasiye ürünü alırken, ithal olan ve kanserojen içeren ürünlerin alınmaması tavsiyesinde bulunuldu. Malatya Deniz Kitapevleri Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Özdemir, “Üç ayın sonunda okulların açılması ile birlikte kırtasiyecilerde hareketlilik başladı. Çanta, kalem, kalem kutuları, beslenme çantası, matara, defter, silgi grupları satışa sunuldu. Bazı ürünlerin kanserojen madde içermesi gibi sağlık noktasında veli ve öğrencilerin dikkat etmesi gerekiyor” dedi.
Hem okul dönemi kırtasiye ve okul ihtiyaçları, hem de Kurban Bayramı’nın yaklaşması nedeniyle velilerin bütçeleri konusunda titiz davranmalarını isteyen Özdemir, “Kırtasiye kırtasiyeciden alınır. Nasıl ki ilaç eczaneden alınıyorsa, kırtasiye de kırtasiyeciden alınır. Sağlık noktasında sorunla karşılanma istenmiyorsa, kırtasiye ürünleri kırtasiyeciden alsınlar” ifadelerini kullandı.

Bu arada, kırtasiye ürünü alan veli ve öğrenciler ise, ürün alırken fiyatına ve kalitesine önem verdiklerini belirtip, ithal olan ve kanserojen içeren ürünlerin alınmamasına gayret gösterdiklerini vurguladılar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 559
Bu Ay : 2127
Toplam : 2127

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom