Birlik ve Dayanışma Yemeği Düzenlendi

Malatya'nın Kırlangıç Mahallesi'nde birlik ve dayanışma yemeği etkinliği düzenlendi.

Birlik ve Dayanışma Yemeği Düzenlendi Malatya Haber

Kırlangıç Mahallesi tarafından geleneksel hale getirilen birlik ve dayanışma yemeği etkinliğinin ikincisi düzenlendi. Kırlangıç Mahallesi'nde düzenlenen etkinliğe Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan, mahalleliler ve davetliler katıldı.

Etkinlikle ilgili açıklamada bulunan Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan, "Birçok mahallemizin böyle etkinlikleri var. Kırlangıç Mahallesi'nin de böyle bir etkinlik yapması güzel bir şey. Kırlangıç, bölgede tarihi itibariyle ağırlığı olan bir yer. Neredeyse 800 yıla yakın bir geçmişi olan bir coğrafya" dedi.

Doğan, Kırlangıç Mahallesi'nin 1990 yılında talihsiz bir olay ile gündeme geldiğini anımsatarak, "Kırlangıç Mahallesi kısa bir sürede dağılma eğilimine girdi. Ama zaman içerisinde de bahçelere evler yapıldı. Bu sayede Kırlangıç, tüzel kişiliğini devam ettiriyor. Böyle bir etkinlikle de dağılan Kırlangıçlıları bir araya getirmek güzel bir etkinlik oldu" ifadelerini kullandı.

Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu ise, Kırlangıçlıların bir araya gelmesi adına düzenlenen etkinliğe katılmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Bizde bu birlik, beraberlik ve kardeşliğe; devlet-millet birlikteliğine önem verdiğimizden dolayı katıldık. İnşallah bu birlik yemeğinin Türkiye'deki Alevi-Sünni, Kürt-Türk kardeşliğine vesile olması temennisiyle, bizde mahallelerimiz ve dedelerimizle beraberiz" diye konuştu.
Etkinlik, yemeklerin yenilmesinin ardından sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 802
Bu Ay : 5996
Toplam : 5996

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom