Çocuklar Atlara Bindirildi

'Pony Club Şehrinize Geliyor' projesi kapsamında Türkiye Jokey Kulübü ile Battalgazi Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinlikte çocuklar ata bindi.

Çocuklar Atlara Bindirildi Malatya Kültür-Sanat

 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın destekleriyle Türkiye Jokey Kulübü tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında, Battalgazi Belediyesi'nin Kervansaray'da açtığı kurslarda eğitim gören çocuklar ata bindi. İnönü Üniversitesi Battalgazi Kampüsü'nde bulunan Çamlıca Restoran'da gerçekleştirilen etkinlikte 50 çocuk, ata binerek, keyifli vakit geçirdi.

Etkinliğe katılan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, çocuklara örnek teşkil etmesi adına ata binerek, birkaç tur attı. At üzerinde basın mensuplarına açıklamada bulunan Gürkan, "Türkiye Jokey Kulübü, kamu yararına bir kulüp olarak faaliyetlerini 1950'lerden bu yana sürdürmektedir. Bugün Jokey Kulübü'nün 119 tane üyeleri mevcut. Bu vesileyle, Battalgazi ilçemizde hayvan, at ve doğa sevgisinin çocuklarımıza aşılanması noktasında at binme etkinliği düzenlediler. Bu etkinlik çerçevesinde çocuklarımız ata binerek, hayvan sevgisini teneffüs ettiler" dedi.

'Pony Club Şehrinize Geliyor' projesinin sorumlusu Serhat Bardakçıoğlu ise, amaçlarının çocuklara hayvan sevgisini aşılamak olduğunu ifade etti.

Battalgazi Belediyesi ile birlikte çocuklara at bindirdiklerini ve hayvan sevgisini aşıladıklarını kaydeden Bardakçıoğlu, "Akdeniz ve Ege Bölgesi'ndeki etkinliklerimizi tamamladık. Bu bizim ikinci etabımız. Karadeniz ve Doğu'daki etkinliklerimizi tamamlamak üzereyiz. Gaziantep, Hatay, Kayseri ve Konya'da etkinliklerimiz olacak" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 132
Bu Ay : 4498
Toplam : 4498

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom