Ahmek Çalık'a Fahri Doktora Ünvanı Verildi

Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Malatyalı iş adamı Ahmet Çalık'a, "Fahri Doktora" unvanı verildi. Törene Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik’in de katıldığı bildirildi.

Ahmek Çalık'a Fahri Doktora Ünvanı Verildi Malatya Haber

İnönü Üniversitesi tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Türkiye’nin yanı sıra Arnavutluk’un da enerji, telekomünikasyon ve finans sektöründeki en büyük yatırımcı gruplarından biri olan Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan hemşerimiz Ahmet Çalık'a, Arnavutluk'taki Tiran Üniversitesi, "Yaptığı yatırımlarla Arnavutluk ekonomisine ve halkının refahına yaptığı katkılar" nedeniyle "Fahri Doktora" unvanı verdi. Tiran Üniversitesinde düzenlenen törende hemşerimiz Ahmet Çalık’a 'Fahri Doktora' belgesini Rektör Prof. Dhori Kule takdim etti. Törene Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik de katıldı.

Ahmet Çalık'a “Fahri Doktora” verilmesi münasebetiyle Tiran Üniversitesinde düzenlenen törene Arnavutluk Hükümetini temsilen Milli Eğitim ve Spor Bakanı Lindita Nikolla, Ekonomi Bakan Yardımcısı Brunilda Paskali, Türkiye'nin Tiran Büyükelçisi Hidayet Bayraktar, Tiran Üniversitesi Rektörü Prof. Dhori Kule, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Arnavutluk'taki bazı üniversitelerin rektörleri, Tiran Üniversitesi öğretim üyeleri, Çalık Holding'in Arnavutluk ve Kosova'da telekomünikasyon, finans ve enerji alanlarında faaliyet gösteren şirketlerinin yöneticileri ile Arnavut ve Türk medya mensupları katıldı” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 1047
Bu Ay : 5937
Toplam : 5937

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom