Öğrenciler Mental Aritmetik Kursu Aldı

Malatya Konak Eğitim Gönüllüleri Derneği ile World Soroban tarafından ortaklaşa olarak öğrencilere mental aritmetik kursu verildi. Kursa öğrencilerin yanı sıra veliler de büyük ilgi gösterdi.

Öğrenciler Mental Aritmetik Kursu Aldı Malatya Haber

Malatya'da sportif etkinliklerin yanı sıra eğitim ve kültür alanında yapılan çalışmalarla da adından söz ettiren Konak Mahallesi'nde, Konak Eğitim Gönüllüleri Derneği ile World Soroban tarafından anaokulu ve ilkokul öğrencilerine yönelik mental aritmetik kursu verildi. 30'ar kişilik sınıflarda verilen mental aritmetik kursuna, öğrencilerin yanı sıra veliler de büyük ilgi gösterdi. Çocuklarıyla birlikte sınıfları dolduran aileler, hem çocuklarını izledi hem de işlem yapmaya çalıştı.

2 ay süren kursla ilgili bilgiler veren World Soroban Temsilcisi Hasan Kardeş, "Malatya Konak Eğitim Gönüllüleri Derneği ile World Soroban olarak sosyal sorumluluk gereği ortak bir proje gerçekleştirdik. Proje kapsamında 2 ay boyunca günde 3 saat Konak Mahallesi'nde çocuklarımıza mental aritmetik kursu verdik" dedi.
Kardeş, çocukların zihinsel olarak matematik işlemlerini yapmalarını amaçladıklarını ifade ederek, "Büyük bir özveriyle Konak Mahallesi'nde bu programı yürüttük. Çocuklarımızda kursa düzenli bir şekilde geldiler. Bu çocuklarımızda da oldukça güzel sonuçlar elde ettik" diye konuştu.

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ DE KURSA KATILDI

Anaokulu öğrencisi Ravza Ölmez, kurs sayesinde matematiğinin geliştiğini ve okulda kendisine büyük faydasının olacağını söyledi.

İlkokul 5. sınıf öğrencisi Serdar Yeşilkaya ise, kurs kapsamında zihninin ve hafızasının geliştiğini ifade etti.
İlkokul 4. sınıf öğrencisi Ezginur Karakaplan da, abaküs ile toplama ve çıkarmayı öğrendiğini belirterek, zihinsel olarak büyük gelişim sağladığını kaydetti.

Kursa çocuğuyla birlikte katılan Fatma Karakılçık, kursa katılan kızının başarısının arttığını ifade ederek, "Matematiği daha da sevdi. Çok heyecanla kursa geldi. Hocalarımıza çok teşekkür ederim" dedi.
Anaokuluna giden çocuklarını kursa gönderen Ela Ölmez, çocuklarının okula gitmemesine rağmen matematik işlemlerini yapabildiğini kaydetti.

Oğlunu kursa gönderen Süleyman Yeşilkaya da, kursun Konak Mahallesi'nde düzenlenmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, "Kurs çok başarılı oldu. Bu kurs çocuklarımıza büyük katkı sağladı. Sadece toplama çıkarma değil, zihinleri gelişti" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 876
Bu Ay : 4674
Toplam : 4674

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom